Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W Bełchatowie o programie Maluch + mówił Wicewojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński; fot./facebook Tobiasz Bocheński - Wojewoda ŁódzkiW Bełchatowie program Maluch + przedstawił Wicewojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński; fot./facebook Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki

 

W czwartek, 27 sierpnia, w MCK PGE Gigantach Mocy odbyło się spotkanie informacyjne w ramach kolejnej już edycji rządowego programu "Maluch +". W spotkaniu z Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim udział w wzięli samorządowcy oraz podmioty prywatne z całego województwa łódzkiego.

 

 

Głównym celem programu "Maluch +" jest wsparcie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3, a tym samym zwiększenie dostępności miejsc opieki dla wszystkich dzieci, w tym tych z niepełnosprawnościami oraz wymagających szczególnej opieki. W 2021 roku na wsparcie żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów przeznaczono 450 mln zł.

 

O dotację ubiegać się mogą osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby prawne i jednostki nieposiadające osobowości prawnej. Nabór do programu  trwa do 7 września.

 

- Cieszymy się, że spotkanie z Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim w sprawie programu "Maluch +" zostało zorganizowane właśnie w Bełchatowie. Dzięki temu zarówno mieszkańcy żywo zainteresowani tematem, jak i przedstawiciele sąsiednich samorządów terytorialnych bezpośrednio u źródła dowiedzieli się, kto i na jakich warunkach może ubiegać się o udział w programie, jak przebiega procedura naboru, a przede wszystkim, jakie korzyści płyną z przystąpienia do rządowej akcji "Maluch +" – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

Więcej informacji na temat warunków przystąpienia do programu Maluch plus znaleźć można na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

W spotkaniu informacyjnym z Wojewodą Łódzkim udział wzięli zarówno bełchatowiani, jak i goście z sąsiednich samorządów terytorialnychW spotkaniu udział wzięli bełchatowianie i goście z sąsiednich samorządów terytorialnych, fot./facebook Tobiasz Bocheński-Wojewoda Łódzki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl