Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Udział w akcji może wziąć każdy chętny - wystarczy przyjść

 

„Super czysty las” pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się akcja miasta i Nadleśnictwa Bełchatów. Udział w niej może wziąć każdy, bez względu na wiek. Chodzi o to, aby wspólnie posprzątać fragment jednego z bełchatowskich lasów. Starujemy o godz. 9:00. Zapewniamy wszystko, co niezbędne, a na koniec tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

 

Aby wziąć udział w akcji wystarczy po prostu przyjść. Nie trzeba mieć ze sobą worków czy rękawiczek jednorazowych – wszystko zapewni miasto i nadleśnictwo. Do posprzątania będzie fragment lasu w pobliżu Nadleśnictwa Bełchatów. To właśnie przy jego siedzibie (ul. Lipowa 175) na godz. 9:00 zaplanowana jest zbiórka.

 

– Niestety w lasach wciąż można spotkać przeróżne śmieci. Niesie to za sobą wiele poważnych konsekwencji dla naszego środowiska. By jeszcze bardziej wyczulić mieszkańców na ten problem, wyszliśmy z inicjatywą wspólnego sprzątania terenu leśnego – mówi Mariola Czechowska, prezydent Błchatów. Wielu z nas zależy na czystym lesie i świeżym powietrzu. Dlatego zmobilizujmy siebie, a także swoich bliskich, znajomych, sąsiadów i weźmy udział w tym przedsięwzięciu – dodaje prezydent Bełchatowa.   

 

Wielkie sprzątanie potrwa do godz. 12:00. Później organizatorzy zapraszają na ognisko z pieczeniem kiełbasek. O prowiant nie trzeba się martwić. Dostarczą go partnerzy naszej akcji – Masarnia Dobrzelów Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Dominik Marczak i "SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bełchatowie.

 

„Super czysty las. Dołącz do akcji sprzątania” to wydarzenie towarzyszące miejskim targom ekologicznym „W harmonii z naturą”, które odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia.  Na błoniach przy Muzeum Regionalnym przez kilka godzin na mieszkańców czekać będzie około 40 stoisk ze zdrową żywnością, miodami, biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi, a do tego ekologiczne warsztaty oraz zabawy promujące zdrowy styl życia. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na plakacie poniżej oraz TUTAJ.

 

ADA

 

Program targów ekologicznych "W harmonii z naturą"Program targów ekologicznych "W harmonii z naturą"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl