Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W programie ekologicznego pikniku jest również wspólne ćwiczenie jogi na trawieW programie ekologicznego pikniku jest również wspólne ćwiczenie jogi na trawie

 

Około 40 stoisk ze zdrową żywnością, miodami, biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi, a do tego ekologiczne warsztaty oraz zabawy promujące zdrowy styl życia. A wszystko to już 30 sierpnia w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Piknik „W harmonii z naturą” to doskonała okazja do kreatywnego, wspólnego, rodzinnego zakończenia wakacji.

 

 

- Różne akcje ekologiczne na stałe wpisały się w kalendarz miejskich przedsięwzięć, ale targi organizujemy po raz pierwszy. Wydarzenie to, podobnie jak towarzyszące mu warsztaty, promować ma przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, ma pokazywać, że proekologiczne postawy i zachowania są nie tylko modne, ale też wpisują się w szeroko rozumianą ochronę środowiska – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

W niedzielę, 30 sierpnia, w godz. 13:00-19:00 na bełchatowskich błoniach pojawią się producenci artykułów spożywczych, ziół, miodów, bio nawozów i ekologicznych kosmetyków. Nie zabraknie również stoisk z biżuterią czy wyrobami rękodzielniczymi. Zapowiedzieli się twórcy bazujący na materiałach recyklingowych, sznurkach, szkle oraz papierowej wiklinie. Podczas targów będzie też można skorzystać z porad dietetyka oraz specjalisty od fotowoltaiki.

 

Ekologiczne święto miasta to nie tylko targi, ale również warsztaty dla młodszych i starszych. Nauka segregowania śmieci z klockami, budowanie farm wiatrowych, permakulturowe prelekcje, tworzenia ekologicznych toreb i koszulek, zajęcia z recyklingu, upcyklingu czy zero waste – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą też warsztaty ogrodnicze i kosmetyczne. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić las w słoiku, jak przygotować naturalne peelingi, sól czy puder do kąpieli, spray z olejkami eterycznymi, a także mleczko do czyszczenia lub specyfik do usuwania kamienia. A to jeszcze nie wszystko.

 

Najmłodsi będą mogli obejrzeć dwa spektakle teatralne. Pierwszy pt. „Piąta strona świata, czyli Ekoludek” zaplanowano na godz. 15:00, drugi – pt. „Podniebna misja” - rozpocznie się o godz. 17:00. Z kolei o godz. 16 organizatorzy zapraszają wszystkich na jogę na trawie.

 

W ramach pikniku ekologicznego mieszkańcy będą też mogli wziąć udział w akcji „Super czysty las”. Wspólne sprzątanie terenów leśnych zaplanowano na sobotę, 29 sierpnia. Zbiórka odbędzie się o godz. 9:00 w Nadleśnictwie Bełchatów przy ul. Lipowej 175.Na zakończenie organizatorzy przygotowują ognisko z kiełbaskami.

 

Przedsięwzięcie organizowane jest przez miasto w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

KZB

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl