Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W ramach rozbudowy ulicy Zamoście powstanie m.in. ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenieW ramach rozbudowy ulicy Zamoście powstanie m.in. ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie

 

Ulica Zamoście na odcinku od Jana Pawła II do torów kolejowych zostanie rozbudowana. Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Inwestycja, która ma być zrealizowana do początku 2023 roku, jest jedną z dwóch, na które magistrat otrzymał ok. 2 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

Fundusz Dróg Samorządowych to kompleksowe wsparcie dla inwestycji drogowych, które realizują lokalne samorządy. Pośród 2 tys. zatwierdzonych na 2020 rok zadań znalazły się także dwa z Bełchatowa – rozbudowa ulic Dalekiej oraz Zamoście. - Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Szczególnie teraz, w czasie epidemii, kiedy wpływy do budżetu miejskiego są mocno uszczuplone. Dzięki temu możemy inwestować w naszą sieć drogową, a co za tym idzie także w bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

W ramach pierwszego zadania wykonawca, firma DOMAX z Boronowa, przebuduje ponad 600-metrowy fragment ulicy Zamoście. Na odcinku od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych rozbudowany zostanie pas drogowy, powstaną także zjazdy do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę samego przejazdu kolejowego oraz nowe oświetlenie. Inwestycja, która zgodnie z harmonogramem, powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, kosztować będzie nieco ponad 2 mln zł. Dofinansowanie z FDS wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli obejmujących wykonanie robót drogowych, odwodnienia i oświetlenia.

 

>>> Ulica Daleka zyska nową nawierzchnię

 

Należy przypomnieć, że rozbudowa ulic Zamoście i Dalekiej to nie jedyne inwestycje, na jakie w ostatnim czasie Bełchatów otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Obecnie trwają prace związane z budową drogi prowadzącej do strefy przemysłowej B2. Obecnie na odcinku łączącym strefę z ulicą Czapliniecką prowadzone są prace zbrojeniowe. Obejmują one budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się pracami stricte budowlanymi. Oprócz nowej drogi gminnej powstanie także oświetlenie uliczne. Całość gotowa ma być w grudniu 2021 roku. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 3,7 mln zł, a dofinansowanie z funduszu wynosi blisko 1,6 mln zł.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl