Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

 Podczas akademii ponad 40 energetyków odebrało medale, wyróżnienia i dyplomyPodczas akademii medale, wyróżnienia i dyplomy odebrało ponad 40 energetyków

 

Tradycyjnie 14 sierpnia energetycy obchodzą swoje święto. W ich intencji odprawiona została msza św., po której odbyła się coroczna akademia. Pracownikom branży energetycznej wręczono medale i wyróżnienia. Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i życzeń.

 

14 sierpnia to ważny dzień dla całej branży energetycznej. W szczególny sposób obchodzony jest on w Bełchatowie. - Od ponad 45 lat nasza elektrownia jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego kraju. Wspólnie z kopalnią przyczyniła się do prężnego rozwoju miasta i całego regionu. Wszystkim pracownikom Elektrowni Bełchatów życzę wielu zawodowych sukcesów i dumy z bycia energetykiem - mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Oficjalne obchody Dnia Energetyka 2020 w Bełchatowie rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. Nabożeństwo w intencji wszystkich energetyków, a także ich rodzin odprawił ks. biskup Marek Marczak.

 

Jak co roku pracownicy sektora energetycznego spotkali się również na uroczystej gali. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Europarlamentu, rządu, władze województwa i pracownicy elektrowni należących do koncernu PGE GiEK. W uroczystości udział wzięli także prezydent miasta Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. W hali widowiskowo-sportowej podkreślano, jak ważna jest codzienna praca przedstawicieli tej branży i jak duży wpływ na bezpieczeństwo energetyczne nie tylko regionu, ale też całego kraju ma właśnie Elektrownia Bełchatów. Akademia była też okazją do podsumowania wyników i efektów pracy całego koncernu PGE GiEK.

 

Nie zabrakło również pochwał pod adresem energetyków, a także nagród dla tych najbardziej zasłużonych. Wręczono w sumie 22 złote medale za długoletnią pracę, 17 odznaczeń za zasługi dla energetyki, a także Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa i dyplom za innowacyjne działania. Były kwiaty, gratulacje i życzenia.

 

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa i obowiązujące wszystkich obostrzenia tegoroczne obchody Dnia Energetyka mają skromniejszy charakter. Z tego samego powodu nie odbędą się wydarzenia towarzyszące. Mowa choćby o koncertach plenerowych, na które każdego roku mieszkańców zapraszał bełchatowski gigant energetyczny.

 

Dzień Energetyka w Polsce obchodzimy od 1956 roku. Przez kilkadziesiąt lat było to zawsze na początku września. Od 1991 roku, kiedy to patronem energetyków został św. Maksymilian Maria Kolbe - elektryk z zamiłowania, święto to przypada 14 sierpnia. Tego właśnie dnia 1941 roku św. Maksymilian zginął w obozie koncentracyjnym, ratując życie współwięźnia.

 

KZB

 

W uroczystościach udział wzięli również prezydent miasta Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz MatyśkiewiczW uroczystościach udział wzięli również prezydent miasta Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl