Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wakacyjne warsztatay z miastem i Nitką przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 latWakacyjne warsztatay z miastem i Nitką przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat; fot. arch. Pracownia Nitka

 

Można jeszcze zapisywać się na bezpłatne warsztaty wakacyjne. Programowanie, zajęcia plastyczne, eksperymenty naukowe, a do tego gry i zabawy na świeżym powietrzu – to krótka zapowiedź „Wspólnego Działania”. Do zabawy zapraszają miasto i Pracownia Nitka. Co istotne, projekt skierowany jest nie tylko do najmłodszych, ale również do rodziców.

 

 

Wakacyjne warsztaty z miastem i Nitką startują już w najbliższy poniedziałek, 17 sierpnia. Pierwszy turnus potrwa do 22 sierpnia, drugi – zaplanowano na ostatni tydzień letniego wypoczynku. Dzięki finansowemu wsparcia magistratu udział w spotkaniach jest bezpłatny. Na zajęcia trzeba się jednak wcześniej zapisać. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 694 042 909.

 

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Każdego dnia od godz. 8:00 do 16:00 najmłodsi będą się nie tylko bawić, ale również pod okiem profesjonalnej kadry rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas warsztatów plastycznych i rękodzielniczych powstaną np. oryginalne ramki na zdjęcia i inne przedmioty wykonane m.in. techniką decoupage, autorskie kompozycje z kwiatów, prasowanki, indywidualne loga czy zapachowe mydełka. Najmłodsi tworzyć będą również własne gry planszowe, jak choćby memory i dobble, a także projekty młodego programisty. Nie zabraknie również eksperymentów i doświadczeń naukowych oraz spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Będzie też czas na wspólny obiad, a później podwieczorek.

 

Jednym z założeń projektu jest też propagowanie kreatywnego spędzania wolnego czasu przez najmłodszych bełchatowian. Dlatego też warsztaty, na których uczestnicy wykonywać będą zaplanowane projekty, zostaną pokazane na profilu facebookowym pracowni. Filmiki instruktarzowe będzie można wykorzystać jako inspirację do zabawy z dziećmi w dowolnym miejscu i czasie.

 

Na tym jeszcze nie koniec. Projekt „Wspólnie Działamy” obejmuje również rodziców. Dla nich zaplanowano cykl spotkań, których celem jest wsparcie ich w trudnych sytuacjach. – Chodzi o to, by również dorosłym dać przestrzeń do działania, integracji, miejsce, w którym nie tylko poczują się dobrze, ale także znajdą zrozumienie i siłę do pokonywania problemów – mówi Alicja Skrzypiec z Pracowni Nitka. - Spotkania projektowe zaplanowano na 3 miesiące, ale zakładamy, że potrwają znacznie dłużej. Zależy nam bowiem na efekcie długofalowym. Chcemy, by rodzice wiedzieli, że nie są sami, że jest ktoś, z kim mogą się spotkać i swobodnie porozmawiać – dodaje Alicja Skrzypiec. Spotkania te będą zróżnicowane. Część poświęcona zostanie tematom z dziedziny psychologii, w tym emocjom, sposobom radzenia sobie ze stresem i niełatwymi sytuacjami. Na innych uczestnicy integrować się będą, wykonując na przykład prace rękodzielnicze.

 

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl