Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

"Roztańczone lato" to jedna z wakacyjnych propozycji MCK-u

 

Półmetek wakacji za nami. Dla tych, którzy lato spędzają w mieście, bełchatowskie placówki kultury przygotowują różnorodne zajęcia artystyczne, plastyczne czy muzyczne. W tym roku MCK zaprasza na warsztaty stacjonarne, muzeum i biblioteka - na spotkania online.

 

 

Wakacyjne zajęcia z miastem to nie tylko ciekawe formy spędzania czasu wolnego, ale również możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, zdobywania wiedzy i doświadczenia.

 

Wśród propozycji bełchatowskiego Miejskiego Centrum Kultury nie brakuje zajęć tanecznych i muzycznych. Przez trzy najbliższe dni, 10-12 sierpnia, odbywać się będą warsztaty „Roztańczone lato”. To propozycja dla dzieci w wieku 9-11 lat. Z kolei dzieci i młodzież powyżej dziesiątego roku życia będą mogły szlifować umiejętność gry na gitarze. Indywidualne zajęcia z instruktorem zaplanowano kolejno na 11, 13, 18 i 20 sierpnia. Będzie też czas na wspólne muzykowanie dla młodzieży i dorosłych. Na bezpłatne spotkania „Wakacyjne Jam Session” zapraszamy 25 i 27 sierpnia.

 

Dla amatorów sztuk manualnych nie lada gratką będą również zajęcia przyrodniczo-plastyczne „Gipsowy pamiętnik”, które odbędą się już 13 sierpnia, a także warsztaty ceramiczne. Te z kolei zaplanowano na drugą połowę miesiąca.

 

Większość zajęć jest odpłatna, bilety dostępne są w kasie MCK Bełchatów oraz w systemie sprzedaży online na stronie https://bit.ly/2V3Gw0O. Ponieważ liczba miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczona, warto wcześniej zapoznać się z ofertą i zarezerwować sobie czas. Pełna listę warsztatów i ich opis znaleźć można na stronie www.mckbelchatow.pl.

 

Podczas warsztatów przestrzegane są wszystkie środki bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Przez cały okres wakacyjny do wspólnej zabawy i młodszych, i starszych zaprasza także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie. Gry, rebusy, łamigłówki, warsztaty plastyczne to wszystko znaleźć można na facebookowym profilu placówki. W ramach spotkań online „Wakacyjne inspiracje” każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Z kolei Muzeum Regionalne wychodzi z propozycją „Złap się w muzealną sieć”. Bezpłatne, wirtualne zajęcia prowadzone są przez pracowników placówki i zaproszonych gości. Tematyka tegorocznych letnich warsztatów związana jest z jednej strony ze światem Indian, z drugiej – ze światem rybaków. Jak złowić złota rybkę czy rzecznego potwora, jaką wędką łowiono ryby za czasów króla Władysława Jagiełły i do czego służyły wiklinowe pułapki – na te m.in. pytania odpowiedź znajdzie każdy, kto wejdzie muzealny kanał You Tube. Nie zabraknie też elementów rekonstrukcji historycznej i survivalu.

 

KZB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl