Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Położenie sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej to pierwszy etap budowy drogi dojazdowejPołożenie sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej to pierwszy etap budowy drogi dojazdowej do ulicy Czaplinieckiej

 

Trwają prace związane z budową drogi prowadzącej do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. W pierwszej kolejności wykonawca zajął się uzbrojeniem terenu. Inwestycja, na którą miasto pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, powinna zakończyć się w grudniu 2021 roku.

 

 

Miasto podejmuje szereg działań zmierzających do tego, by do Bełchatowa przyciągnąć jak największą liczbę inwestorów. – Odpowiedzialne budowanie gospodarki to dla nas priorytet. Wprowadziliśmy zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, objęcie zaś całego obszaru miasta planem zagospodarowania przestrzennego z pewnością ułatwia decyzję o zainwestowaniu właśnie u nas. Zależy nam na prężnym rozwoju naszej strefy przemysłowej, a budowa drogi dojazdowej z pewnością podniesie jej atrakcyjność – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Wspomniana droga ma duże znaczenie dla potencjalnych inwestorów, pozwoli bowiem na dobre skomunikowanie przyszłych zakładów z miastem. Obecnie na odcinku łączącym strefę z ulicą Czapliniecką prowadzone są prace zbrojeniowe. Obejmują one budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się pracami stricte budowlanymi. Oprócz nowej drogi gminnej powstanie także oświetlenie uliczne.

 

Inwestycja prowadzona w ramach dużego zadania pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Bełchatowie przy ulicy Czaplinieckiej” kosztować będzie ponad 3,7 mln zł. Należy zaznaczyć, że na jej realizację magistrat pozyskał 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

>>> Czytaj: Ulica Daleka zyska nową nawierzchnię

Przypomnijmy, że ramach innego zadania, współfinansowanego przez miasto, w miejscu zjazdu do strefy powstanie też nowe skrzyżowanie. Mowa tu o zadaniu: rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I. – Do tej inwestycji dołożymy nieco ponad 1mln złotych. Zależy nam na tym, by tereny, na których rozbudowuje się bełchatowska strefa przemysłowa, były jak najlepiej przygotowane do działania obecnych i przyjęcia kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl