Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zaplanowane na 30 sierpnia targi to kolejna z proekologicznych inicjatyw magistratu; fot./archiwumZaplanowane na 30 sierpnia targi to kolejna z proekologicznych inicjatyw magistratu; fot./archiwum

 

Wciąż można się zgłaszać na miejskie targi ekologiczne „W harmonii z naturą”. Poszukiwani są wystawcy, którzy w swoim asortymencie mają m.in. przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, ekologiczną żywność lub ekokosmetyki. Na zgłoszenia magistrat czeka do 21 sierpnia.


To pierwsze tego typu targi organizowane przez miasto. Oprócz wystawców magistrat planuje także kilka innych dodatkowych atrakcji m.in. warsztaty, zajęcia, przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Wszystko już w niedzielę, 30 sierpnia na błoniach przy Muzeum Regionalnym.


Teraz miasto zaprasza wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje produkty podczas targów. – Mamy już pierwsze zgłoszenia, właśnie je weryfikujemy – mówi Karolina Oleksiewicz-Hoffer, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie. - Na miejskich targach zaprezentować może się każdy, kto w swojej działalności kieruje się zasadą „żyję w zgodzie z przyrodą”. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, stowarzyszeń, placówek kultury, jak i osób prywatnych – dodaje dyrektor Oleksiewicz-Hoffer.


Miastu zależy, aby na stoiskach pojawiły się produkty pochodzące z recyklingu, wielorazowego użytku, rękodzieło wykonane w zgodzie z naturą, proekologiczne kosmetyki i środki czystości. Mile widziani są również producenci ekologicznej żywności, w tym miodów i produktów pszczelich, ziół, a także przedstawiciele medycyny naturalnej.


Udział w targach jest bezpłatny. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do organizatora do piątku, 21 sierpnia. Można to zrobić bezpośrednio w Wydziale Promocji i Turystyki przy ul. Kościuszki 15 (pokój nr 215), a także przesłać pocztą, faxem (44 632 69 23) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Formularz, a także regulamin wydarzenia, pobrać można z załączników poniżej, są one również dostępne w biurze organizatora. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. tel. 44 733 51 63.


- Edukacyjne projekty ekologiczne, które organizujemy od kilku lat, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem zapraszam wszystkich do udziału w targach i warsztatach ekologicznych. Wydarzenia te promować będą przede wszystkim proekologiczne postawy wśród mieszkańców, pokażą też, że życie w zgodzie z naturą to nie chwilowa moda, ale konieczność – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.


Temu samemu służyć mają warsztaty, które towarzyszyć będą bełchatowskim ekologicznym targom. Segregowania śmieci, odnawialne źródła energii, zero waste, recykling i upcykling, zajęcia z kosmetyki naturalnej, warsztaty ogrodnicze i permakultury, spektakl teatralny – to tylko część propozycji przygotowanych na miejskie święto ekologii. Na muzealnych błoniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodsi, jak i starsi.


Piknik ekologiczny organizowany jest przez miasto w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

ADA

Załączniki:
Download this file (Formularz zgłoszeniowy.doc)Formularz zgłoszeniowy[ ]1908 kB
Download this file (Targi ekologiczne - regulamin.pdf)Targi ekologiczne - regulamin[ ]165 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl