Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Wnioski tradycyjne mozna składać w siedzibie MOPS-u przy ul. Dąbrowskiego 2Wnioski tradycyjne można składać w siedzibie MOPS-u przy ul. Dąbrowskiego 2

 

Od sierpnia rusza przyjmowanie papierowych wniosków o wyprawkę szkolną „Dobry start”. Wciąż można je składać także drogą elektroniczną. W takiej formie do bełchatowskiego MOPS-u wpłynęło już ich blisko 2,5 tys. Trzeba pamiętać, że złożenie wniosku jeszcze w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

 

Aby otrzymać rządowe świadczenie „Dobry start” trzeba złożyć wniosek. Może to zrobić jeden z rodziców, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad osobą nieletnią, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

 

Jak złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć w dwojaki sposób. Przez Internet – za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od sierpnia będą one przyjmowane także drogą tradycyjną – papierową. To znaczy można go wysłać za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie przy ul. Dąbrowskiego 2. Pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych będą czekać na klientów w godz. 8:00-15:00.

 

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada. Trzeba jednak pamiętać, że ci którzy złożą go w lipcu albo w sierpniu, mogą liczyć na wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli zostanie on złożony w kolejnych miesiącach (tzn. we wrześniu, październiku czy listopadzie) wówczas wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie 300+ przysługuje raz w roku na uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie dwudziestego roku życia. Nieco inny próg wiekowy obowiązuje dzieci niepełnosprawne, które uczęszczają do szkoły. W ich przypadku granica wieku wydłużona jest do ukończenia 24 lat. Trzeba pamiętać, że wsparciem nie są objęte dzieci uczęszczające do przedszkola czy realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

 

ADA

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl