Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W uroczystej akademii z okazji Święta Policji udział wzięła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaW uroczystej akademii z okazji Święta Policji udział wzięła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

W bełchatowskiej komendzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Ponad pięćdziesięciu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, trzech wyróżniono medalami. Była to również okazja do podziękowania policjantom za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

 

 

Tegoroczne obchody Święta Policji miały charakter nieco skromniejszy z powodu epidemii koronawirusa. W uroczystości udział wzięła m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Dariusz Matyskiewicz. – Dzięki Wam w naszym mieście żyje się komfortowo i bezpiecznie, za co dziękuję z całego serca. Z okazji Waszego święta życzę sukcesów, awansów oraz nieustającej satysfakcji z jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Chciałabym również zapewnić o naszym pełnym wsparciu – powiedziała prezydent Czechowska.

 

Akademia, która odbyła się w bełchatowskiej komendzie, rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Grzegorzowi Czubakowskiemu. Następnie wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku, spośród służących w Bełchatowie 209 funkcjonariuszy, awansowało 54 policjantów. Zwracając się do wyróżnionych, Komendant Powiatowy podkreślał, jak ważne w pracy policjanta są fachowość, bezstronność oraz wysokie standardy moralne. – Chcę Wam wszystkim podziękować za pracę, a szczególnie teraz w czasie epidemii. Proszę także, byście przekazali moje podziękowania swoim najbliższym, za ich wyrozumiałość i cierpliwość. Dzięki takiemu wsparciu możecie godnie reprezentować policję i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu– dodał komendant.

 

Podczas obchodów wręczone zostały także medale, w tym srebrny „za długoletnią służbę” oraz złota i brązowa odznaka „Zasłużony Policjant”. Przypomnimy, że odznaka nadawana jest w uznaniu zasług oraz osiągnięć służbowych. Wyróżnieni nią policjanci w sposób szczególny przyczyniają się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz otrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Rok 2020 jest dla policjantów wyjątkowy, gdyż to właśnie teraz przypada 30-lecie Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów oraz 95. rocznica służby kobiet w Policji. W Bełchatowie kobiety stanowią blisko 30 proc. wszystkich funkcjonariuszy, mundur z dumą nosi 56 pań.

 

>>> Zobacz fotogalerię z bełchatowskich obchodów Święta Policji

 

Przypomnijmy: Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji. Od samego początku zadaniem mundurowych było „zapewnienie porządku, ochrona państwa oraz walka z przestępczością, a fundamentem honor i godność munduru”. Policja Państwowa od swojego powstania przed 101 laty przykładała olbrzymią wagę do kultywowania tradycji tej formacji.

 

AP

 

Podczas bełchatowskich obchodów Święta Policji awanse na wyższe stopnie otrzymało 54 funkcjonariuszyPodczas bełchatowskich obchodów Święta Policji awanse na wyższe stopnie otrzymało 54 funkcjonariuszy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl