Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przebudowa ulicy Dalekiej powinna zakończyć się listopadzie 2020 rokuPrzebudowa ulicy Dalekiej powinna zakończyć się listopadzie 2020 roku

 

Miasto podpisało umowę na budowę ulicy Dalekiej. Nową jakość zyska ona na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Prace ruszą wkrótce, a ich zakres jest spory. Inwestycja będzie kosztować nieco ponad 1 mln zł z czego ponad 500 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Miasto stale poszukuje i pozyskuje środki zewnętrzne, co pozwala na realizację licznych inwestycji. - Każde dofinansowanie to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy możemy planować i przeprowadzać wiele zadań, które nie tylko poprawiają estetykę naszego miasta, ale przede wszystkim podnoszą jakość, komfort życia i bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. 

 

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa. Mowa o budowie ul. Dalekiej na odcinku od Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Na odcinku ok. 313 m położona zostanie nowa nawierzchnia, a sama droga będzie odwodniona. Zakres prac obejmuje także budowę chodników, zjazdów do działek, oznakowania pionowego i poziomego oraz odejść kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonawca, piotrkowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim”, zobowiązany jest także do przebudowy przełącza wodociągowego. Wszystkie prace kosztować będą nieco ponad 1,1 mln zł, a droga ma być gotowa do końca listopada. Wsparcie z FDS wynosić będzie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych (obejmujących roboty drogowe, odwodnienie i oświetlenie), czyli 520 tys. 407 zł.

 

Przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych miasto przebuduje jeszcze jedną z bełchatowskich ulice - liczący ponad 600 m odcinek ulicy Zamoście. Od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł.

 

Przypomnijmy, że to nie jedyne inwestycje drogowe, na jakie miasto pozyskało wsparcie z FDS. We wrześniu 2019 roku prezydent Mariola Czechowska podpisała umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl