Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

O certyfikat "PracoDawca Zdrowia" mogą ubiegac się firmy wykaujące ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracownikówO certyfikat "PracoDawca Zdrowia" mogą ubiegac się firmy wykaujące ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników

 

Jesteś pracodawcą, który dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników? Chcesz, by Twoja firma wyróżniała się na rynku pracy? Zgłoś się do programu „PracoDawca Zdrowia” i zdobądź certyfikat zdrowej firmy. Udział w akcji jest bezpłatny.

 

 

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zaprasza właścicieli firm do udziału w programie „Pracodawca Zdrowia”, którego celem jest promocja profilaktyki zdrowotnej wśród urzędów, instytucji i przedsiębiorstw. Organizatorzy liczą także, że podobnie jak w poprzednich edycjach, akcja poskutkuje zwiększeniem zgłaszania się na badania profilaktyczne przez pracowników pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych (w szczególności nowotworów).

 

Udział w programie "PracoDawca Zdrowia" jest bezpłatny. Mogą wziąć w nim udział pracodawcy, którzy promują aktywny styl życia wśród pracowników, zachęcają ich do rzucenia palenia, wspierają badania profilaktyczne, udzielając pracownikom raz w roku co najmniej połowę dniówki wolnego, ograniczają stres, na jaki narażeni są pracownicy, współfinansują lub przynajmniej aktywnie wspierają kampanie społeczne na rzecz przeciwdziałania chorobom przewlekłym, w tym w szczególności nowotworowym lub podejmują inne działania na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników. Laureaci wcześniejszych edycji wykazali się pomysłowością wprowadzając w swoich zakładach pracy m.in. konsultacje ze specjalistami, przekazując pracownikom tzw. lunch boxy dla ich dzieci oraz organizując liczne turnieje sportowe i grupy biegowe.

 

Chcąc zgłosić swój udział w programie, należy wypełnić wniosek dostępny na stronach www.planujedlugiezycie.pl. Co ważne, program jest nieograniczony czasowo i trwa do odwołania. Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną rozpatrzone przez Kapitułę, w której skład wejdą eksperci z zakresu medycyny, promocji zdrowia oraz przedstawiciele środowisk pracowników i pracodawców. Efektem ich pracy będzie przyznanie pracodawcom spełniającym kryteria programu certyfikatów poświadczających uzyskanie przez nich tytułu "PracoDawca Zdrowia". Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia, tytuł ten „pozwala zbudować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej”.

 

AP

 

 

pracodawca plakat

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020