Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Można już zgłaszać się na bełchatowskie targi ekologiczneMożna już zgłaszać się na bełchatowskie targi ekologiczne, które zaplanowano na sierpień; fot. archiwalne

 

Miasto startuje z nową inicjatywą. Właśnie ruszyły zapisy na bełchatowskie targi ekologiczne „W harmonii z naturą”. Przedmioty wykonane z naturalnych lub powtórnie wykorzystanych materiałów, do tego ekologiczne żywność i kosmetyki to tylko niektóre z produktów, jakimi na koniec sierpnia będą mogli pochwalić się regionalni wystawcy. Na zgłoszenia czekamy do 21 sierpnia.

 

 

Podczas targów „W harmonii z naturą” zaprezentować może się każdy, kto w swojej działalności kieruje się zasadą „żyję w zgodzie z przyrodą”. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, stowarzyszeń, placówek kultury, jak i osób prywatnych.

 

Impreza zaplanowana jest na 30 sierpnia. Stanowiska wystawiennicze staną na terenie parku Olszewskich przy Muzeum Regionalnym, a odwiedzać je będzie można w godz. 13:00-19:00.

 

- Chcielibyśmy, żeby na stoiskach pojawiły się między innymi produkty pochodzące z recyklingu, wielorazowego użytku, rękodzieło wykonane w zgodzie z naturą, proekologiczne kosmetyki i środki czystości. Mile widziani są również producenci ekologicznej żywności, w tym miodów i produktów pszczelich, ziół, a także przedstawiciele medycyny naturalnej – mówi Jakub Kołodziejczyk, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie.

 

Co ważne, udział w targach ekologicznych jest bezpłatny. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do organizatora do 21 sierpnia. Zrobić to można bezpośrednio w Wydziale Promocji i Turystyki przy ul. Kościuszki 15 (pokój nr 215), pocztą, faxem (44 632 69 23) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Formularz, a także regulamin wydarzenia, pobrać można z załącznika poniżej, dostępne są również w biurze organizatora. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. tel. 44 733 51 63.

 

- Edukacyjne projekty ekologiczne, które organizujemy od kilku lat, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem zapraszam wszystkich do udziału w targach i warsztatach ekologicznych. Wydarzenia te promować będą przede wszystkim proekologiczne postawy wśród mieszkańców, pokażą też, że życie w zgodzie z naturą to nie chwilowa moda, ale konieczność – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

 

Temu samemu służyć mają warsztaty, które towarzyszyć będą bełchatowskim ekologicznym targom. Segregowania śmieci, odnawialne źródła energii, zero waste, recykling i upcykling, zajęcia z kosmetyki naturalnej, warsztaty ogrodnicze i permakultury, spektakl teatralny – to tylko część propozycji przygotowanych na miejskie święto ekologii. Na muzealnych błoniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodsi, jak i starsi.

 

Piknik ekologiczny organizowany jest przez miasto w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

KZB

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020