Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z Bełchatowskiej Karty Rodziny korzysta blisko 6,5 tys. mieszkańców; fot./archiwumZ Bełchatowskiej Karty Rodziny korzysta blisko 6,5 tys. mieszkańców; fot./archiwum

 

Blisko 6,5 tys. osób korzysta z Bełchatowskiej Karty Rodziny. Dzięki niej mogą taniej kupić bilet do kina, zjeść pizzę, pójść do fryzjera czy stomatologa. Liczba partnerów miejskiej akcji, którzy oferują szereg zniżek i rabatów, cały czas rośnie. Obecnie jest ich już prawie 70.

 

 

Bełchatowska Karta Rodziny cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców a liczba wydawanych kart systematycznie rośnie, np. w 2017 roku do magistratu wpłynęło 317 wniosków, w 2018 wystąpiło po nią 345 osób, a tylko w pierwszym półroczu 2020 roku wydano ich ponad 280. Ogólnie ze zniżek i ulg, do jakich uprawnia BKR, korzysta już prawie 6,5 tys. bełchatowian. – Bełchatowska Karta Rodziny dynamicznie się rozwija. Nasi mieszkańcy chętnie korzystają z szerokiego katalogu ulg i zniżek. Cały czas staramy się rozbudowywać i uatrakcyjniać ofertę. Cieszy nas, że coraz więcej firm dołącza do naszego programu i w ten sposób wspiera rodziny wielodzietne i innych uprawnionych do naszej karty – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych bełchatowskiego magistratu. 

 

Wszystkie firmy, które w ramach programu wspierają rodziny wielodzietne, rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, honorowych dawców krwi i seniorów, na swoich lokalach umieszczony mają logotyp akcji. W sumie ulgi i rabaty oferuje 67 firm. Ich wykaz znajduje się w załączniku poniżej.

 

Dlaczego warto wyrobić taki dokument? Posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny mogą taniej kupić bilet do kina, zjeść pizzę, pójść do fryzjera czy stomatologa. Ale to nie wszystko. Tańsze zabiegi rehabilitacyjne, kurs prawa jazdy, kupno mebli czy pobyt w hotelu – lista ulg i rabatów jest szeroka i obejmuje niemal każdą dziedzinę życia. – Rodzice, wychowując dzieci, ponoszą wiele trudów i wydatków. W przypadku zaś rodzin wielodzietnych, te wydatki są zwielokrotnione. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by wspierać ich na różnych płaszczyznach. BKR to jedna z form pomocy, dzięki której jej beneficjenci mogą, często znacząco, obniżyć koszty życia – dodaje dyrektor Iwona Nowak.

 

Wśród partnerów programu są także miejskie placówki. Posiadaczom karty przysługuje m.in. 25 proc. zniżki na pobyt dziecka w miejskim żłobku „Jaś i Małgosia”, od 30 do 50 proc. zniżki na bilety do kina i zajęcia edukacyjne w Miejskim Centrum Kultury, bilet wstępu do Muzeum Regionalnego za 1 gr i 50 proc. rabatu na wstęp na Miejskie Korty Tenisowe.

 

Jak otrzymać kartę? Wystarczy złożyć wniosek w Punkcie Obsługi Klienta lub Wydziale Spraw Społecznych w UM przy ul. Kościuszki 1. Warto przy tym pamiętać, że przy składaniu wniosku trzeba okazać oryginały dokumentów, które uprawniają do przyznawania Karty, w tym np. dokumenty potwierdzające tożsamość, orzeczenie o niepełnosprawności czy legitymację zasłużonego honorowego dawcy krwi. Wnioskodawca do wniosku załącza podpisane przez siebie oświadczenie  o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych oraz w przypadku podania we wniosku danych dotyczących  pełnoletnich członków rodziny – oświadczenie o  wyrażeniu przez nich zgody na przetwarzanie danych osobowych. Karta wydawana jest w przeciągu 2 tygodni.

 

AP

 

Aby otrzymać Bełchatowska Kartę Rodziny nalezy złożyć wniosek w Wydziale Spraw Społecznych UMAby otrzymać Bełchatowska Kartę Rodziny nalezy złożyć wniosek w Wydziale Spraw Społecznych UM

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020