Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Czwartki lekkoatletyczne to jedno z zadań realizowanych w ramach konkursu ofertCzwartki lekkoatletyczne to jedno z zadań realizowanych w ramach konkursu ofert                                                                  fot. archiwalne

 

Ponad 2 mln zł z miejskiego budżetu trafiło do lokalnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń w 2019 roku. Dzięki temu udało się przeprowadzić ponad 120 różnorodnych akcji, wydarzeń i przedsięwzięć kulturalnych, sportowych i patriotycznych.

 

Tradycyjnie w pierwszej połowie roku magistrat podsumowuje współpracę z organizacjami pozarządowymi. W specjalnym raporcie, z którym zapoznali sie także miejscy radni, czytamy m.in. o tym, że tylko w ubiegłym roku razem z miastem swoje zadania zrealizowały 54 organizacje i stowarzyszenia. W ramach otwartych konkursów ofert przygotowały one 122 różnorodne zadania, w które magistrat zainwestował ponad 2 mln złotych.

 

Najwięcej, bo aż 44 projekty dotyczyły kultury fizycznej. Były to zajęcia rekreacyjne, treningi i zawody, w tym czwartki lekkoatletyczne czy Grand Prix Bełchatowa w Plażowej Piłce Siatkowej. Wszystkie te projekty kosztowały miasto ponad 867 tys. złotych.

 

Wiele działań stowarzyszenia podejmowały także w zakresie pomocy społecznej i przeciwdziałania uzależnieniom. Poradnie, telefon zaufania i grupy terapeutyczne – to tylko niektóre z form wsparcia osób uzależnionych i ich rodzin. Potrzebujący mogą liczyć na pomoc Schroniska dla Osób Bezdomnych, jadłodajni i OSP Bełchatów, która współorganizuje wigilię i śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. Dużo uwagi organizacje pozarządowe poświęciły dzieciom. To dla nich organizowały m.in. wakacyjny wypoczynek. Dotacja na 35 projektów w tych obszarach opiewała na ponad 870 tys. złotych.

 

Na zadania prozdrowotne i wychowawcze magistrat przeznaczył blisko 169 tys. złotych. Mowa tu choćby o Zdrowej Niedzieli, akcjach Dar Krwi – Darem Życia, ABC Przedszkolaka - pierwsza pomoc.

 

Organizacje pozarządowe chętnie angażują się też w projekty związane z kulturą, sztuką, dziedzictwem narodowym, turystyką, ekologią czy bezpieczeństwem publicznym. Festiwal Kolęd i Pastorałek, Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych - na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Dotacja na 24 projekty w tych obszarach przekroczyła 93 tys. złotych.

 

KZB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020