joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie Szlachetna Paczka działa od kilku latW Bełchatowie Szlachetna Paczka działa od kilku lat                                                                                         fot./www.szlachetnapaczka.pl

 

Organizatorzy Szlachetnej Paczki szukają wolontariuszy, a przede wszystkim lidera, który poprowadzi tę akcję w Bełchatowie. Czasu zostało już niewiele, zgłoszenia na lidera przyjmowane są do poniedziałku, 20 lipca. 

 

„Dzięki Tobie!” tak brzmi hasło kampanii zachęcającej do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki. By można było zorganizować tę ogólnopolską akcję w naszym regionie, potrzeba co najmniej 20 osób i kogoś, kto wszystkim tu na miejscu pokieruje. Dlatego też organizatorzy zgłosili się do magistratu z prośbą o rozpowszechnienie informacji o naborze do bełchatowskiego zespołu Szlachetnej Paczki.

 

Kto może zostać wolontariuszem, a kto liderem Szlachetnej Paczki?

 

Kandydat na wolontariusza musi mieć przede wszystkim ukończone 16 lat i wyrażać gotowość niesienia pomocy innym. Ważne by była to osoba wrażliwa, empatyczna i otwarta. W realizacji tych wcale niełatwych zadań pomocne będą też pewne umiejętności, w tym łatwość w nawiązywaniu kontaktu, umiejętność planowania i dyscyplina pracy. Co ważne, osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców na udział w akcji. Wolontariusz to bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja. To on bezpośrednio spotyka się z rodzinami będącymi w trudnej sytuacji, osobami samotnymi i seniorami.

 

Funkcję lidera z kolei pełnić może wyłącznie osoba dorosła. Na jej barkach spoczywać będzie budowanie zespołu, pomoc wolontariuszom i kontrola ich pracy, a także organizacja całego zaplecza logistycznego.

 

Jak zgłosić chęć udziału w akcji?

 

Wystarczy wejść na stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/, wypełnić krótki formularz i czekać na telefon lub/i spotkanie online z lokalnym koordynatorem. W tym samym miejscu można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi m.in. ról w wolontariacie oraz wybranych programów. Następnie każdy wolontariusz weźmie udział w kampanijnych szkoleniach, które w tym roku dla bezpieczeństwa odbywać się będą w sieci. Podczas takich spotkań kandydaci pod okiem doświadczonych trenerów uczą się komunikacji i pracy w zespole oraz zyskują profesjonalne przygotowanie do nowej roli.

 

Jak podkreślają organizatorzy akcji, wolontariusze nie tylko pomagają odmienić trudny los wielu ludziom, ale również zdobywają nowe kompetencje zawodowe, zyskują doświadczenie i nawiązują wartościowe relacje międzyludzkie. Do udziału w wolontariacie zachęcaj sami beneficjenci. Ponadto w tegorocznej edycji w osiągnięciu tego najważniejszego celu, jakim jest dotarcie do jak największej liczby osób potrzebujących, ale tez darczyńców, pomóc m.in. współpraca z aplikacją TikTok oraz wdrożenie chatbota.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 25 bełchatowskich rodzin. Organizatorzy liczą, że w 2020 roku będzie podobnie. By to się mogło udać, potrzebni są ludzie o wielkich sercach i gotowości do działania.

KZB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020