Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto robi wszystko, aby jak najszybciej przywrócić miejską zieleń do właściwego stanu Miasto robi wszystko, aby jak najszybciej przywrócić miejską zieleń do właściwego stanu

 

Jedna z firm zajmujących się miejską zielenią złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Miasto szuka więc nowego wykonawcy. Mimo chwilowych utrudnień, koszenie w mieście trwa. Część zadań przejął bowiem drugi z wykonawców.

 

Miejskie tereny systematycznie koszone są od drugiej połowy maja. W tym roku nieco później niż zazwyczaj magistrat ruszył z tymi pracami. Wpływ na to miała epidemia koronawirusa, a także sugestie środowiskowych fachowców, którzy przez wzgląd na panującą wówczas suszę zalecali wstrzymanie koszenia. Trawniki znakomicie zatrzymują bowiem wodę i schładzają otoczenie. W związku z tym koszone były wyłącznie miejsca newralgiczne, gdzie wysoka trawa mogłaby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

 

Po majowych opadach ruszyliśmy z pełnym koszeniem, które realizowane jest sukcesywnie. Trzeba jednak pamiętać, że terenów do uprzątnięcia jest sporo i nie mamy możliwości technicznych, aby skosić wszystko od razu. Roboty uzależnione są też od warunków pogodowych. W momencie, gdy pada, prace te są przerywane. Aby koszenie szło sprawniej, do tej pory na terenie Bełchatowa jednocześnie pracowały dwie firmy. W miniony piątek, 3 lipca, jeden z wykonawców – firma KTU Zieleń – poinformował, że złożył wniosek o ogłoszenie upadłości i rozwiązuje umowę z miastem w zakresie utrzymania zieleni. Co za tym idzie, zaprzestaje robót na terenie Bełchatowa.

 

Aby nie robić przestoju część zadań zleconych KTU Zieleń przejęła już druga z firm – Zieleń-Pawlak – zajmująca się miejskimi terenami zielonymi.

 

Teraz trwają procedury związane z rozwiązaniem umowy z KTU Zieleń i wyłonieniem kolejnego wykonawcy. – Za zaistniałe niedogodności, które powstały z przyczyn od nas niezależnych, przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej przywrócić miejską zieleń do właściwego stanu – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl