Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Orszaku Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy przygotowaniom towarzyszy konkurs na wielbłąda.

 

6 stycznia 2014 roku, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 170 miast – nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Po raz drugi na liście miast, w których odbędą się uliczne jasełka jest też Bełchatów. Jedną z atrakcji tegorocznego orszaku może być wielbłąd idący z Trzema Królami. Aby pojawił się w Bełchatowie należy zagłosować na nasze miasto na stronie http://orszak.org/glosuj-na-wielblada/

 

Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich mieszkańców. Jest o co walczyć, Bełchatów znajduje się w czołówce głosowania – 10 grudnia br. nasze miasto zajmowało 8 miejsce. Każda osoba może zagłosować w konkursie tylko jeden raz. Aby oddać ważny głos konieczne jest podanie swojego adresu e-mail, wybranie miejscowości oraz kliknięcie w link zwrotny.

Głosowanie potrwa do 15 grudnia br. Fundatorem nagrody jest główny organizator Orszaku – Fundacja Orszak Trzech Króli.

 

Przypomnijmy. Organizatorem II Bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Parafie Dekanatu Bełchatowskiego. Patronat honorowy objął prezydent Marek Chrzanowski. Tegorocznej edycji orszaku towarzyszyć będzie hasło: „Wiele jest dróg do Boga – Prawda, Dobro, Piękno”. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd, przewidziane jest również rozgrywanie jasełkowych scen – m.in. dworu złego Heroda czy walki Dobra ze Złem. Bełchatowski pochód trzech króli wyruszy sprzed kościoła NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim. Podąży on w kierunku kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przy ul. Kościuszki. Przy Parafii Farnej będzie ustawiona stajenka, gdzie bełchatowianie będą mogli oddać pokłon nowo narodzonemu. Później wszyscy uczestnicy orszaku wezmą udział w koncercie kolęd.

 

Zamieścił: TK

Autor: AR

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl