Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W poradniku znaleźć można wiele praktycznych porady m.in. na temat leczenia poza miejscem zamieszkaniaW poradniku znaleźć można wiele praktycznych porady m.in. na temat leczenia poza miejscem zamieszkania; fot./RPP

 

Jak poradzić sobie na wakacjach w czasie epidemii? Gdzie się leczyć? Co ze sobą zabrać? Na co zwracać szczególną uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania nurtujące osoby wyjeżdżające na urlop znaleźć można w „Wakacyjnym poradniku dla pacjenta”, który wydany został przez Rzecznika Praw Pacjenta.

 

 

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” to broszura, którą od sześciu już lat wydaje Rzecznik Praw Pacjenta. Tegoroczne wydawnictwo przygotowane zostało głównie pod kątem epidemii koronawirusa, która spowodowała że wakacje 2020 całkowicie różnią się od tych, jakie znamy z lat poprzednich. W związku z pandemią wiele osób zmieniło swoje wcześniejsze plany. Z powodu na utrudnienia, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu za granicę, część decyduje się na spędzenie urlopu w kraju.

 

W poradniku znalazły się praktyczne porady i informacje o tym, czym jest koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, żeby się nie zarazić i jak prawidłowo myć ręce. Autorzy przypominają także co powinno się znaleźć w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich udać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

 

W broszurze zebrane zostały także informacje na temat praw pacjenta. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy urlop spędzamy w domu czy na wyjeździe, podczas korzystania ze świadczeń zdrowotnych przysługują nam określone prawa, które warto znać.

 

Rzecznik Prawa Pacjenta przypomina także wszystkim urlopowiczom, by przez wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiednią ilość leków, które przyjmujemy na stałe. Warto także zapoznać się ze wskazówkami jak należy postąpić w przypadku, gdy nas lekarz rodzinny przebywa na wakacjach.

 

Tegoroczny „Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” można pobrać ze strony Ministerstwa Cyfryzacji TUTAJ. Znajduje się on także w załączniku poniżej.

 

AP

 

Wakacyjny Poradnik Pacjenta

 

wakacyjna apteczka

 

lekarz wakacje

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl