Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

 „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem” to cykl spokań informujących o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców; fot./ rpolodzkie„Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem” to cykl spokań informujących o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców; fot./ rpolodzkie

Twoja firma potrzebuje wsparcia, a nie wiesz jak i gdzie uzyskać pomoc? Przyjdź na spotkanie „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem” organizowane przez marszałka województwa łódzkiego. Specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będą udzielać informacji o działaniach podjętych w ramach walki z epidemią koronawirusa w czwartek, 9 lipca. Spotkanie informacyjne odbędzie się w sali koncertowej MCK o godz. 12:00.

 

 

Pandemia COVID-19 poważnie zagroziła nie tylko naszemu zdrowiu i życiu społecznemu, ale także gospodarce. Efekty wirusa i wprowadzonych w związku z nim ograniczeń odczuwają nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także mały i lokalny biznes. By ratować gospodarkę, rząd wprowadził szereg rozwiązań zawartych m.in. w kolejnych Tarczach Antykryzysowych.

 

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego mogą liczyć na ponad miliard zł wsparcia w formie dotacji i preferencyjnych pożyczek. O wszystkich możliwościach i programów właściciele lokalnych firm mogą uzyskać informację podczas organizowanych przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera spotkań z cyklu „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”. Na miejscu będzie również dostępny doradca biznesowy, który odpowie na pytania uczestników.

 

Dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przybliżą i wyjaśnią m.in. jak uzyskać wsparcie finansowe na pracownika powyżej 2 tys. zł dla dużych, średnich i małych firm. Wśród poruszanych tematów znajdą się także:

 

  • mikropożyczki do 5 tys. zł,
  • pomoc dla samozatrudnionych powyżej 2 tys. zł,
  • refundacja kosztów wynagrodzeń,
  • pożyczka płynnościowa (oferowana przez ŁARR),
  • dotacje na innowacje w MŚP,
  • dotacja na cele obrotowe.

 

W całym województwie, w różnych miastach, odbędzie się w sumie kilkanaście spotkań. W Bełchatowie zaplanowane jest na czwartek, 9 lipca. Rozpocznie się ono o godz. 12:00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury. Organizatorzy zapewniają maseczki i płyn do dezynfekcji.

 

AP/rpolodzkie

 

grafika

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020