joombig banner rotation images

Menu

Podczas debaty poruszone zostaną różne aspekty dbania o zdrowie w czasie pandemiiPodczas debaty poruszone zostaną różne aspekty dbania o zdrowie w czasie pandemii

 

„Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budowa siły do dalszej walki z koronawirusem” to tytuł pierwszej debaty online skierowanej do seniorów. Dyskusja transmitowana będzie na żywo, początek o godz. 18.00 we wtorek, 30 czerwca. 

 

 

„Srebrne debaty” to nowy cykl spotkań z wybitnymi ekspertami oraz przedstawicielami środowiska senioralnego, który organizuje Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Pierwsza z planowanych debat poświęcona będzie szeroko pojętemu zdrowiu w czasie pandemii. Wezmą w niej udział eksperci z kilku dziedzin, a wśród nich: prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński (kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM), dr hab. n. med. Filip M. Szymański (prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, Kierownik Pracowni Prewencji Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), dr Tomasz Komendziński (kognitywista z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK), dr Elżbieta Ostrowska (Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów) oraz Helena Norowicz (aktorka i modelka).

 

Tezy, które zostaną omówione podczas debaty:

 

  • Czy nastąpiła zmiana nawyków i zachowania osób starszych w wyniku obostrzeń i pandemii w rozumieniu rytmu dnia, przyzwyczajeń?
  • Co jest najtrudniejsze w dbaniu o zdrowie w tym trudnym czasie?
  • Dlaczego seniorzy właśnie znaleźli się w grupie ryzyka?
  • Czy istnieje złoty przepis na lepsze zdrowie?
  • Czy są badania mierzące zmiany kondycji zdrowotnej wskutek pandemii?
  • Jakie najczęstsze błędy popełniają seniorzy w zachowaniu tzw. rozsądnej postawy wobec koronawirusa, diagnostyki i zapobieganiu.
  • Jak psychika wpływa na zdrowie fizyczne? Czy stan lęku i izolacji sprzyja obniżeniu odporności?
  • Gdzie szukać pomocy, zanim pójdziemy do lekarza?

 

Udział w debacie „Zdrowie w pandemii – czyli jak wejść w dobrej kondycji do nowej normalności i budowa siły do dalszej walki z koronawirusem” jest nieodpłatny. Aby obejrzeć dyskusję na żywo we wtorek, 30 czerwca, wystarczy kliknąć w poniższy link https://abcsenior.com/zdrowie-w-pandemii/ i dołączyć do debaty, kiedy się rozpocznie - dokładnie o godz. 18:00. Potwierdzenie uczestnictwa oraz dostęp do debaty zostanie wysłany e-mailem automatycznie po zarejestrowaniu się.

 

AP

 

zdrowie w pandemiizdrowie w pandemii

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020