joombig banner rotation images

Menu

Z testów w punkcie drive-thru skorzysta około stu osób Z testów w punkcie drive-thru skorzysta około stu osób

 

Mobilny punkt pobrań do badań w kierunku koronawirusa stanął w Bełchatowie. Miasto zorganizowało go w porozumieniu z bełchatowskim sanepidem i wojewodą łódzkim. Badane są w nim osoby, które wyznaczyła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

 

Punkt mobilnych wymazów działa na parkingu przy ul. Staszica – w rejonie boisk treningowych. Skorzysta z niego około stu osób skierowanych przez bełchatowski sanepid. Badania będą przeprowadzane w czwartek, 25 czerwca. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba niewykluczone, że miasto ponownie zorganizuje taką formę pobierania próbek.

 

- Po tym, jak w Grocholicach stwierdzono ognisko zakażenia koronawirusem wiele osób zostało objętych kwarantanną. Część z nich została już przebadana. Aby przyspieszyć diagnostykę u kolejnych mieszkańców, a także by zaoszczędzić im wizyt w szpitalu zorganizowaliśmy mobilny punkt pobrań. Dzięki temu bełchatowianie nie muszą szukać punktów drive-thru w innych miastach – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Jestem przekonana, że w ten sposób szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – dodaje prezydent Czechowska.

 

Pobranie wymazu w mobilnym punkcie trawa tak naprawdę chwilę. – Przebiega to sprawnie. Wszystko odbywa się bez wysiadania z pojazdu. Najpierw sprawdzana jest tożsamość osób. Kolejny krok to już samo badanie – tłumaczy Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który kieruje całą akcją.

 

ADA

Mobilny punkt pobrań miasto zorganizowało we współpracy z bełchatowskim sanepdiem i wojewodą łódzkim Mobilny punkt pobrań miasto zorganizowało we współpracy z bełchatowskim sanepidem i wojewodą łódzkim

Badania w mobilny punkcie drive-thru potrwają kilka godzin  Badania w drive-thru potrwają kilka godzin

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020