joombig banner rotation images

Menu

Każda osoba, której przyznana została pomoc, otrzyma 20 kg żywnościKażda osoba, której przyznana została pomoc, otrzyma 20 kg żywności

 

Trzy transporty z Banku Żywności dotarły do Bełchatowa - w marcu jeden, w czerwcu dwa. Tym razem z pomocy żywnościowej skorzysta ponad 2,5 tys. potrzebujących mieszkańców. W sumie trafi do nich około 60 ton produktów spożywczych.

 

 

Teraz produkty z wszystkich trzech dostaw trafiają do mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Każda osoba otrzyma około 20 kilogramów artykułów spożywczych.

 

W paczkach znajdą się różnorodne produkty, w tym nabiał, tłuszcze, produkty mączne, warzywne i mięsne. Są w nich więc makarony jajeczny i kukurydziany bezglutenowy, kasza gryczana, cukier i mleko UHT. Nie brakuje również produktów takich, jak: koncentrat pomidorowy, buraczki w słoiczku, powidła śliwkowe, filety z makreli w oleju czy olej rzepakowy. Wśród artykułów mięsnych znalazły się z kolei szynka drobiowa oraz pasztet wieprzowy, a także gołąbki w sosie pomidorowym. Na deser przygotowano maślane herbatniki.

 

- Z takiej formy wsparcia skorzysta łącznie ponad 2,5 tys. mieszkańców Bełchatowa. Warto dodać, że o pomoc żywnościową wnioskować mogły osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikalności) nie przekroczył 1402 zł, oraz rodziny z dochodem mniejszym niż 1056 zł na osobę – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych.

 

Żywność wydawana jest od 16 do 26 czerwca w punkcie rozładunkowym, zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. - Z uwagi na trwającą epidemię podczas przekazywania pożywienia zachowywane są wszelkie środki ostrożności. Zgodnie z wytycznymi GIS-u i sanepidu wszyscy muszą nosić maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe, a także zachowywać właściwy dystans – dodaje dyrektor Nowak.

 

Akcję wspólnie przygotowują członkowie bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za transport produktów finansowo i organizacyjnie tradycyjnie odpowiada miasto.

 

W bieżącej edycji programu, tj. od stycznia do czerwca, łącznie w sześciu transportach przyjechało ponad 120 ton artykułów spożywczych.

 

KZB

 

W paczkach znajdą się różnorodne produkty, m.in. nabiał, tłuszcze, produkty mączneW paczkach znajdą się różnorodne produkty, m.in. nabiał, tłuszcze, produkty mączne

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020