joombig banner rotation images

Menu

Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na darmowa i  kompleksową pomoc doradcy podatkowegoPoczątkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na darmowa i kompleksową pomoc doradcy podatkowego

 

Założyłeś w ostatnim czasie firmę? A może dopiero myślisz o otwarciu swojej działalności? Skorzystaj z darmowej pomocy doradcy podatkowego. Ze względu na epidemię koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo przedsiębiorców i doradców, najbliższe konsultacje będą mieć formę dyżuru telefonicznego. Fachowcy z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą do dyspozycji w czwartek 25 czerwca.

 

 

Podatek dochodowy, podatek od wartości dodanej, karta podatkowa, ryczałt, kasa rejestrująca, podatek liniowy – każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą spotyka się z tymi terminami na co dzień. Przedsiębiorcy często podkreślają, że łatwo się pogubić w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów skarbowych. I tu na pomoc przychodzą doradcy podatkowi, którzy dzięki porozumieniu jakie prezydent Mariola Czechowska zawarła z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w 2018 roku, udzielają porad za darmo.

 

Epidemia koronawirusa powoduje, że wsparcie świadczone są w innej niż dotychczas formie - porady udzielane są telefonicznie. Podczas najbliższego dyżuru doradca służyć będzie pomocą przedsiębiorcom planującym otwarcie własnego biznesu i tym, którzy rozpoczęli działalność w ostatnim czasie. Fachowcy wyjaśnią m.in. wszelkie zawiłości związanie ze sposobem opodatkowania prowadzonego biznesu czy zarządzaniem firmą. Dlaczego warto skorzystać z takiej porady? – Współpraca z doradcą, również w zakresie księgowości, może obniżyć koszty prowadzenia działalności. Terminowe i zgodne z aktualnym prawem rozliczenia skutecznie minimalizują ryzyko dotkliwych sankcji finansowych chociażby ze strony fiskusa – tłumaczy Sylwia Jankowskaz KIDP w Łodzi. 

 

Zmienne, skomplikowane i często sprzecznie interpretowane prawo podatkowe potrafi sprawić poczatkującym przedsiębiorcom spore trudności. – Zgodnie z zasadą, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wiele kryzysów w funkcjonowaniu firmy da się uniknąć dzięki odpowiedniemu planowaniu podatkowemu. Ma to szczególne znaczenie podczas otwierania własnego biznesu. Ważne, by już na samym starcie dowiedzieć się, jakie są sposobu odprowadzania podatków i który z nich będzie najbardziej korzystny dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności – dodaje doradca Jankowska.

 

Wszystkie osoby rozpoczynające swoją działalność lub właściciele otwartych w ostatnim czasie będą mogli uzyskać fachową pomoc w czwartek 25 czerwca. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 44 307 04 35. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020