Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Szewc to jedna z tradycyjnych profesji, która może znaleźć się na powstającej mapie ginących zawodówSzewc to jedna z tradycyjnych profesji, która może znaleźć się na powstającej mapie ginących zawodów

 

Miasto rusza z nowym programem wparcia lokalnych przedsiębiorców, tym razem chodzi o rzemieślników. By promować przedstawicieli tzw. tradycyjnych profesji, a także zainteresować młodzież niszowymi branżami, powstanie mapa ginących zawodów. Lokalne zakłady rzemieślnicze można zgłaszać do 15 lipca.

 

 

Z rynku znika wiele zawodów. Powodów jest kilka, do głównych z pewnością zaliczają się rozwój technologiczny i spadek zainteresowania wykonywanymi przez rzemieślników pracami. Ponadto kiedy np. rozklei nam się but, najprostszym rozwiązaniem jest kupno nowego obuwia, a nie szukanie szewca. Podobnie rzecz ma się z ubraniami, zegarkami czy elektroniką.

 

Powstająca mapa tzw. ginących zawodów to pomysł prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej na wsparcie lokalnych mistrzów rzemieślniczych. – Naszym celem jest przede wszystkim pobudzenie zainteresowania produktami i usługami rękodzielniczymi. Bez wątpienia cechuje je wysoka jakość, która zasługuje na docenienie. Jestem przekonana, że wkraczająca na rynek pracy młodzież, wybierając tradycyjne profesje, może odnieść sukces zawodowy – mówi prezydent Czechowska.

 

Zwieńczeniem akcji będzie wystawa zdjęć „przy pracy” w Muzeum Regionalnym, pokazująca narzędzia i sposób działania fachowców. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prelekcja nt. „Wartość pracy w rzemiośle i zawodach zanikających”.

 

Mieszkańcy Bełchatowa mogą zgłaszać zakłady i pracownie oferujące usługi rzemieślnicze. Dzięki tym informacjom powstanie wspomniana mapa ginących zawodów. Informacje o mistrzach i czeladnikach można przesyłać mailowo do 15 lipca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji o akcji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 45.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl