joombig banner rotation images

Menu

Przygotowywana strategia obejmie m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, podobnych do tej na parkingu śródmiejskim Przygotowywana strategia obejmie m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, podobnych do tej na parkingu śródmiejskim

 

Jeszcze do 29 maja można wypełnić ankietę dotyczącą preferencji komunikacyjnych. To pierwszy etap konsultacji społecznych przy opracowaniu miejskiej strategii elektromobilności do 2036 roku. Wyniki badania posłużą do zaplanowania odpowiednich działań, których celem jest poprawa jakości życia oraz ochrona zdrowia mieszkańców poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza z transportu drogowego oraz emisji hałasu.

 

 

Elektromobilność to pojęcie odmieniane dziś przez wszystkie przypadki. Zakłada ona korzystanie z pojazdów posiadających elektryczne jednostki napędowe, takich jak samochód, skuter, motocykl, rower, tramwaj, trolejbus, pociągów czy autobus. Zalet tego typu pojazdów jest wiele - począwszy od znacznie niższych kosztów eksploatacji, a skończywszy na wyższym komforcie podróżowania dzięki temu, że auto elektryczne pracuje dużo ciszej. Istotą rozwoju elektromobilności jest przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.
 

 


- Elektromobilność jest dziedziną transportu o dużym potencjale rozwoju i jednocześnie szansą do stymulacji różnych gałęzi gospodarki, nie tylko tej ogólnopolskiej, ale również tej lokalnej. Troska o środowisko i walka ze smogiem to od lat jeden z głównych kierunków naszych działań. Dlatego sięgamy po kolejne ekologiczne rozwiązania, jak chociażby zakup sześciu ekologicznych emzetek, w tym trzech elektrycznych, darmową komunikację miejską, budowę stacji ładowania pojazdów czy rozbudowę miejskiej sieci ciepłowniczej. Teraz rozpoczynamy prace nad miejską strategią elektromobilności – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 


 
Celem wspomnianej strategii jest zwiększenie udziału pojazdów zeroemisyjnych w ruchu miejskim. Chodzi też o wzrost świadomości mieszkańców, wykorzystywanie alternatywnych dla pojazdów spalinowych środków transportu oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i hałasu. Kluczowe dla rzetelnego opracowania dokumentu „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Bełchatowa na lata 2020 - 2036” i zaplanowania optymalnych rozwiązań jest poznanie preferencji mieszkańców w tym zakresie.

 


 
 Dlatego też przygotowana została ankieta, którą wypełnić może każdy mieszkaniec Bełchatowa oraz osoby pracujące lub uczące się w naszym mieście. Zawarte w niej pytania dotyczą m.in. na elektromobilności, transportu publicznego, systemu rowerowego, parkowania oraz carpoolingu, a także sposobu codziennego przemieszczania się po terenie miasta. Przewidywany czas wypełnienia wynosi około 10 minut. Ankieta dostępna jest do 29 maja.

 


 
>>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ

 


 
Badanie przeprowadzane jest w ramach  realizowanego przedsięwzięcia pn. „Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Bełchatowa na lata 2020 - 2036” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu GEPARD II – transport niskoemisyjny Część 2.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020