Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W punktach Drive-Thru pobierane będą wymazy od osób przebywających na kwarantannieW punktach drive-thru pobierane będą wymazy od osób przebywających na kwarantannie; fot./NFZ

 

W regionie łódzkim zostało uruchomionych dziewięć punktów, w których pobierane będą wymazy do badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. Od teraz na mocy decyzji sanepidu osoba z kwarantanny będzie mogła zostać skierowana do punktu drive-thru i zostać poddana testom osobiście.

 

 

Punkty typu drive-thru zorganizowały placówki medyczne podległe Marszałkowi Województwa. W województwie łódzkim działa dziewięć punktów, w których pobierane są wymazy: trzy w Łodzi oraz po jednym w Zgierzu, Skierniewicach, Łasku, Radomsku, Wieluniu i Sieradzu. Adresy punktów oraz godziny ich pracy znajdują się poniżej.

 

 

Do punktów własnym samochodem będą przyjeżdżały osoby będące w kwarantannie, które wcześniej otrzymały specjalną przepustkę od Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. Wtedy bez wysiadania z auta zostanie od nich pobrany wymaz z gardła. W ten sposób zwiększona zostanie intensywność przeprowadzania testów na koronawirusa, co w znaczący sposób ułatwi walkę z epidemią. Do tych osób, które nie dysponują własnym środkiem transportu przyjedzie karetka „wymazowa”.

 

 

Drive-thru: Jak to działa?

 

 

Otwarte właśnie punkty pobrań wymazów zwiększają dostępność do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 i jednocześnie gwarantują osobom z kwarantanny otrzymanie wyniku badania, który potwierdzi, że są zdrowe.

 

W 11. dniu kwarantanny osoby skierowane na nią otrzymają smsa informującego o możliwości wykonania bezpłatnego testu na obecność koronawirusa. Badanie będzie można wykonać następnego dnia, czyli w 12. dobie kwarantanny w specjalnych punkach, popularnie zwanych drive-thru. Wymaz pobiera się bez wysiadania z samochodu.

 

Osoba udając się na badanie musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL. Wyniki będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

 

>>> Mapa punktów poboru wymazów od osób na kwarantannie

 

AP

 

drive thru

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl