Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Posiłki w miejskiej jadłodajni będą wydawane do końca majaPosiłki w miejskiej jadłodajni będą wydawane do końca maja

 

Miejska jadłodajnia po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wznawia swoją działalność. Od czwartku, 14 maja, osoby bezdomne i potrzebujące w stołówce przy ul. Kwiatowej 6 mogą odebrać ciepłą, pożywną zupę i suchy prowiant na niedzielę. Akcja potrwa do końca maja.

 

 

Posiłki w miejskiej jadłodajni wydawane będą przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. 13.00-15.00. Ponadto w każdą sobotę osoby potrzebujące otrzymywać będą na wynos np. pożywne kanapki z wędliną. Na codzienny obiad i suchy prowiant na niedziele oraz dni wolne liczyć mogą zarówno osoby bezdomne, jak i mieszkańcy borykający się z trudną sytuację materialną.

 

- Na początek przygotowaliśmy około 50 porcji, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, liczbę tę będziemy zwiększać. Wszystko będzie zapakowane w specjalne pojemniki. W menu znajdują się różne pełnowartościowe zupy, do których zawsze dodawana jest mięsna porcja. Nie brakuje też pieczywa. Jest ono dostępne bez ograniczeń - mówi Grzegorz Stępiński, prezes Fundacji Społecznej „Solidarni”, która prowadzi jadłodajnię szósty rok.

 

- Posiłki wydawane będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Mowa tu choćby o maseczkach ochronnych, rękawiczkach jednorazowych i konieczności zachowania właściwego dystansu. Jeśli ktoś, kto nas odwiedzi, nie będzie posiadał maseczki, dostanie ją od nas – dodaje Grzegorz Stępiński.

 

To już piąty sezon działalności miejskiej jadłodajni. Tegoroczna edycja programu w związku z epidemią została wydłużona o kilka tygodni, a zakończy się dokładnie 30 maja.


Od samego początku starania fundacji wspierane są przez miasto. W sezonie zimowo-wiosennym 2019/2020, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, magistrat przeznaczył na ten cel w sumie ponad 90 tys. złotych. Współpraca samorządu i fundacji zaowocowała tym, że od 7 października do 31 grudnia 2019 roku do potrzebujących trafiło ponad 5 tys. porcji zupy i blisko 850 paczek z suchym prowiantem. Choć do zakończenia sezonu zostało jeszcze kilka tygodni, to wstępnie można już oszacować, że w okresie od 2 stycznia do 30 maja 2020 roku liczba wydanych posiłków będzie podobna.

KZB

 


Do każdej porcji pożywnej zupy dodawana jest mięsna wkładka Do każdej porcji pożywnej zupy dodawane są mięsna wkładka i pieczywo 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl