Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

By wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach on-line wystarczy zapisać się na stronie NFOŚiGW fot./ pixabayBy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach on-line wystarczy zapisać się na stronie NFOŚiGW; fot./ pixabay

 

Rusza cykl bezpłatnych webinariów #Akademia Czystego Powietrza. Uczestnicy poznają m.in. nowe zasady dofinansowania inwestycji w programie „Czyste Powietrze”, nowoczesne techniki grzewcze i termomodernizacji budynków oraz obowiązujące przepisy prawne. Warto skorzystać, tym bardziej, że od 15 maja będzie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu.

 

 

#Akademia Czystego Powietrza to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego. Od połowy maja do lipca odbędzie się kilkanaście darmowych webinariów poruszających szerokie spektrum tematów związanych z przyjaznymi środowisku rozwiązaniami dotyczącymi zaopatrzenia budynków w energię. Wśró poruszanych zagadnień znajdą się wątki praktyczne, m.in. instruktaż wypełniania nowego wniosku o dotację w „Czystym Powietrzu”, kwestie istotne dla fachowców z firm remontowo-budowlanych, instalatorów kotłów i osób zajmujących się ocieplaniem domów. To swoiste kompendium wiedzy zdaniem resortu klimatu, przyda się wszystkim beneficjentom rządowego programu, którzy planują inwestycję w wymianę starego pieca, termomodernizację domu czy przydomową fotowoltaikę.

 

 

Szkolenia odbywać się będą w każdy poniedziałek, począwszy od 11 maja. By wziąć w nich udział wystarczy zapisać się na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Ważne!

 

Obowiązuje kolejność i limit 500 zgłoszeń. Wszyscy, którzy nie zdążą się zapisać na poszczególne spotkania, będą mogli je obejrzeć w późniejszym terminie - na kanale Youtube NFOŚiGW.

 

 

Program Czyste Powietrze wkracza w nową fazę

 

 

Celem programu „Czyste Powietrze” – z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029 – jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Nabór wniosków o dofinansowanie na nowych zasadach rozpocznie się 15 maja br.

 

 

Zgodnie z nowymi zapisami w programie „Czyste Powietrze”, beneficjenci uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania mogą liczyć na wsparcie do kwoty 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła – wtedy można dostać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata sięgnie nawet 30 tys. zł.

 

 

Będzie można finansować przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja br. Zmieniona wersja programu umożliwia także wsparcie inwestycji już zakończonych.

 

 

Wszystkie informacje na temat programu „Czyste powietrze” znaleźć można na dedykowanej oficjalnej rządowej stronie TUTAJ.

 

AP/czystepowietrze.gov.pl

 

czyste powietrze

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl