Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Opłaty za podatki i śmieci należy uiścić na indywidualny rachunek bankowy Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz podatki należy uiścić na indywidualne rachunki bankowe

 

15 maja mija termin płatności drugiej raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz płaconego w formie łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych. W maju płacimy również opłatę za gospodarowanie odpadami. Wpłat należy dokonywać drogą elektroniczną lub w kasie urzędu - ale tu tylko wyjątkowych przypadkach.

 


Informacja o zbliżających się terminach płatności drugiej raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego dotyczy właścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, samoistnych posiadaczy, a w niektórych przypadkach także posiadaczy zależnych nieruchomości lub ich części stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.


Na uregulowanie wymienionych należności bełchatowianie mają czas do 15 maja.

 

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa magistrat wciąż jest zamknięty dla petentów, dlatego wymienione podatki opłacić powinniśmy zdalnie. Odpowiednie kwoty - wskazane w decyzji podatkowej na 2020 rok – należy przekazać na indywidualny rachunek bankowy.

 

W szczególnych sytuacjach, tzn. w przypadku braku własnego konta bankowego, podatek można też uiścić w kasie Urzędu Miasta. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.30 (przerwa od godz. 12.00 do 12.30).


>>> Nie masz konta? Za podatek zapłacisz w kasie


Na 15 maja przypada też termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi za kwiecień, maj i czerwiec. I w tym przypadku zalecana jest płatność drogą elektroniczną.


>>> Pamiętaj o nowych stawkach i terminie płatności za śmieci

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl