Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy dokonać drogą elektronicznąWpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy dokonać drogą elektroniczną 

 
Na 15 maja przypada termin płatności za wywóz odpadów komunalnych. W tym miesiącu bełchatowianie zapłacą za kwiecień, maj i czerwiec. Wpłat należy dokonywać na indywidualny rachunek bankowy, a w przypadku braku własnego konta można to zrobić także w kasie Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1.

 

 

Na dokonanie wpłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi bełchatowianie mają czas do 15 maja. W związku z epidemią koronawirusa magistrat wciąż jest zamknięty dla petentów, dlatego płatności za odbiór śmieci należy uregulować drogą elektroniczną – na indywidualny rachunek bankowy.


W wyjątkowych sytuacjach opłatę można też uiścić w kasie Urzędu Miasta. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które nie mają własnego konta bankowego. Kasa czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.30 (przerwa od godz. 12.00 do 12.30).


>>> Nie masz konta? Za podatek zapłacisz w kasie


Przypomnijmy, że od stycznia obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów. Właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy segregują śmieci, zapłacą 19 zł od osoby. Za odpady komunalne odbierane z nieruchomości niezamieszkałych wysokość opłaty ustalana jest na podstawie pojemności pojemnika oraz częstotliwości wywozu. 


Warto też pamiętać, że wysokość opłaty za każdy miesiąc wynika z danych zamieszczonych w złożonej wcześniej deklaracji. Co ważne, kwota ta jest stała i nie zmieni się do czasu złożenia korekty deklaracji lub wprowadzenia nowych stawek. Termin kolejnej opłaty za wywóz odpadów przypada na 15 września.


Więcej informacji uzyskać można w Wydziale Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi pod nr tel. 44 733 52 57, 44 733 52 58, 44 733-52-59. Pytania można też przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl