Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Obsługa w placówkach ZUS odbywać się będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnegoObsługa w placówkach ZUS odbywać się będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego

 

Od poniedziałku 4 maja ponownie otwarte będą nie tylko galerie handlowe. Także Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia obsługę klientów w swoich placówkach. W bełchatowskim inspektoracie przy ul. Wojska Polskiego można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski i dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca bezpośrednią obsługę klientów w swoich placówkach. Od poniedziałki 4 maja najważniejsze sprawy będzie można załatwić na miejscu w oddziałach oraz inspektoratach ZUS. Ze względu na bezpieczeństwo urzędnicy proszą, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. W budynkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

 

Najważniejsze bezpieczeństwo

 

  • Obsługa w placówkach ZIS będzie realizowana przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Co to oznacza?
  • Do czasu obowiązywania wytycznych rządowych, odwiedzający powinni posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta.
  • Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami).
  • Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

 

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną, za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

 

Nowe godziny pracy placówek ZUS

 

  • poniedziałek: godz. 8.00 – 18.00
  • wtorek – piątek: godz. 8.00 – 15.00

 

PUE – co załatwisz przez internet?

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca swoich klientów do zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu, czyli przez internet - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów.

 

Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń. Za pomocą PUE można także złożyć wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej.

 

AP/ZUS

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl