Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto planuje, by placówki kultury oraz Orliki wznowiły swoją działalność 16 majaW BełchatowIe placówki kultury oraz Orliki mają zostać ponownie otwarte w połowie maja

 

Miasto planuje, aby od 16 maja swoją działalność wznowiły biblioteka, Muzeum Regionalne, Giganty Mocy, a także miejskie korty tenisowe i boiska treningowe. Taką decyzję podjęła prezydent Mariola Czechowska po tym, jak rząd dał „zielone światło” do wznowienia działalności niektórych placówek kultury i obiektów sportowych.

 

Podczas konferencji 29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu drugiego etapu odmrażania gospodarki. Jednym z punktów jest wznowienie działalności bibliotek, muzeów i innych placówek związanych z kulturą. Jednocześnie rząd decyzję o konkretnych terminach ponownego ich otwarcia pozostawił samorządom. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska po konsultacjach z ich dyrektorami i po uwzględnieniu wymogów sanitarnych podjęła decyzję, że miejskie placówki kultury wznowią swoją działalność za dwa tygodnie.

 

 

- Planujemy, aby biblioteka, muzeum i ekspozycja Giganty Mocy były dostępne dla mieszkańców od 16 maja. Najbliższe dwa tygodnie są nam potrzebne do tego, aby obiekty odpowiednio przygotować. Musimy przeprowadzić ich dezynfekcję, a także wyposażyć je w środki ochrony osobistej dla zwiedzających – podkreśla prezydent Czechowska.

 

 

Dyrektorzy już pracują nad przygotowaniem nowych regulaminów korzystania z placówek kultury, tak by zachowane były wszelkie wymogi bezpieczeństwa sanitarnego. O tym, na jakich zasadach będziemy mogli pójść do biblioteki czy zwiedzać muzeum i Giganty Mocy, dowiemy się w najbliższych dniach. Regulaminy zostaną opublikowane na stronach internetowych placówek oraz na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i jego facebookowym profilu. O to, by wspomniane instytucje zostały odpowiednio przygotowane do przyjęcia zwiedzających zadbają ich pracownicy, którzy wrócą do swoich obowiązków już w poniedziałek, 4 maja.

 

 

Odmrażanie gospodarki i powrót do „nowej normalności” obejmuje także część obiektów sportowych. Miasto przygotowuje się właśnie do otwarcia Orlików. Trenować na nich będzie można od 4 maja w godz. 14:00-22:00. I tu jednak obowiązywać będą szczególne zasady.

 

 

- Na tego typu obiektach w jednym czasie przebywać może maksymalnie 6 osób. Bez względu na to ile boisk znajduje się w danym kompleksie. Monitorowaniem liczby osób, które z nich korzystają, będą się zajmować animatorzy – trenerzy środowiskowi, którzy pracują na Orlikach – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Każdy, kto będzie chciał skorzystać z obiektu – przed wejściem – obowiązkowo będzie musiał zdezynfekować ręce. Trzeba też dodać, że obowiązywać będzie limit czasowy – jedna osoba będzie mogła grać maksymalnie jedną godzinę. Jest jednak możliwość wcześniejszej rezerwacji boisk.  Na ten moment otwarte zostaną tylko Orliki. Szatnie, toalety i zaplecza socjalne nadal będą nieodstępne. Wszystkie obiekty zostały już wyposażone w środki do dezynfekcji – zarówno powierzchni, jak i osobistej.

 

 

 

Takie same zasady – m.in. limit grających osób czy dezynfekcja dłoni – obowiązywać będą na boiskach treningowych przy ul. Staszica. Miejskie Centrum Sportu planuje także otworzyć korty tenisowe. Amatorzy tenisa ziemnego będą mogli z nich korzystać od 16 maja. Jednocześnie grać na nich będą mogły maksymalnie 4 osoby.

 

 

- Czekamy na szczegółowe rozporządzenie w tym zakresie Prezesa Rady Ministrów, które pozwoli nam odpowiednio przygotować regulaminy naszych miejskich placówek i obiektów – dodaje prezydent Czechowska. Rządowe dyrektywy mają się ukazać w najbliższym czasie.

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl