Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W czerwcu nie odbędą się Dni Bełchatowa, a także kilka innych plenerowych imprezW czerwcu nie odbędą się Dni Bełchatowa, a także kilka innych plenerowych imprez

 

Nie odbędą się tegoroczne Dni Bełchatowa, które zaplanowane były na koniec czerwca. Miasto rezygnuje też z kilkunastu innych plenerowych imprez. Wśród nich m.in. Piknik z Marszałkiem, Festiwal Re:Aktor czy Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Wszystko przez panującą epidemię koronawirusa.

 

 

- Do corocznego Święta Miasta pozostały jeszcze dwa miesiące. Być może do tego czasu sytuacja epidemiczna się poprawi i zostaną zniesione restrykcje związane z organizowaniem imprez masowych. Uznaliśmy jednak, że skupienie kilku tysięcy osób w jednym miejscu, nadal mogłoby być zagrożeniem. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców postanowiliśmy odwołać tegoroczne Dni Bełchatowa – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Świętowaniu nie sprzyja także sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy. Trudno byłoby się bawić, kiedy z jednej strony walczymy o zdrowie i ludzkie życie, z drugiej zmagamy się z kryzysem gospodarczym. To właśnie na tym koncentrujemy teraz nasze działania – dodaje prezydent Czechowska.

 

Z kalendarza miejskich imprez na maj i czerwiec wypada także kilkanaście innych wydarzeń kulturalnych, sportowych i patriotycznych. Magistrat zrezygnował z organizacji Pikniku z Marszałkiem, Festynu Orkiestr Dętych, Pikniku z Naturą czy Miejskiego Dnia Dziecka połączonego z festiwalem Re:Aktor. Nie odbędą się również Dni Otwarte Funduszy Europejskich oraz Dzień Samorządu Terytorialnego. Z kolei w czerwcu ominą nas Mistrzostwa Świata w Nordic Walking.

 

Inaczej będą też wyglądać tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 maja. Miasto zaplanowało tylko mszę św. i złożenie kwiatów. Nabożeństwo zostanie odprawione o godz. 11:30 w kościele na os. Dolnośląskim, w pobliżu którego znajduje się także tablica upamiętniająca wydarzenia z 1791 roku.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl