Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miejskie fontanny i poidełka nie będą na razie uruchomioneNa włączenie miejskich fontann i poidełek trzeba będzie jeszcze trochę poczekać

 

Miejskie fontanny i poidełka nie będą jeszcze uruchamiane. Takie są zalecenia sanepidu w związku z epidemią koronawirusa. Wkrótce miasto przeprowadzi ich coroczny przegląd techniczny, aby w każdej chwili można było je włączyć.

 

 

Dwie fontanny na placu Narutowicza - główna i mała przy MCK-u, a także ta na Placu Wolności na ogół uruchamiane były w kwietniu. W tym roku jednak z ich włączeniem trzeba będzie jeszcze poczekać. Taką decyzję magistrat podjął na podstawie wytycznych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

 

Podobnie dzieje się w innych miastach. Zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego w czasie pandemii wszystkie urządzenia tego typu powinny być wyłączone, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie. Zamknięty obieg wody i unoszący się wodno-powietrzny aerozol mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania cząsteczek wirusa.

 

Z tych samych powodów bełchatowianie nie skorzystają też w najbliższym czasie ze źródełek z pitną wodą, które stoją na pl. Narutowicza i Placu Wolności. Na ten moment wyłączona jest również tężnia solankowa na os. Budowlanych. Sprawę jej uruchomienia miasto konsultuje właśnie z sanepidem. Wprawdzie sytem rozprowadzania wody jest tu inny niż w fontannach, ale dla pewności warto zasięgnąć opinii specjalistów.  

 

- Mimo decyzji wstrzymującej uruchomienie fontann i poidełek, wkrótce ruszymy z ich corocznymi przeglądami technicznymi. Bez względu na sytuację miejska infrastruktura musi być utrzymywana w należytym stanie technicznym. Chcemy być też w pełni przygotowani na moment, kiedy korzystanie z wszystkich tych urządzeń będzie już bezpieczne. Wtedy wystarczy je tylko włączyć – mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

 

Kiedy mieszkańcy będą mogli cieszyć się z uroków mieniących się różnymi kolorami fontann oraz korzystać z poidełek i solankowego klimatu? To trudno przewidzieć. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

 

KZB

 

Miejskie fontanny wkrótce przejdą przegląd technicznyBez względu na obecną sytuację fontanny na pl. Narutowicza i Pl. Wolności przejdą wkrótce przegląd techniczny

 

Tężnia solankowa również nie została jeszcze uruchomionaTężnia solankowa również nie została jeszcze uruchomiona

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl