Opieka, zabawa i edukacja najmłodszych - na to m.in. od lat stawia miejski żłobek
Miejski żłobek, podobnie jak inne placówki oświatowe w kraju, wciąż pozostaje zamknięty. W związku z tym chwilowo zawieszona jest też rekrutacja. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Dyrektor „Jasia i Małgosi” uspokaja, dokumenty będzie można złożyć po wznowieniu działalności placówki.
Nabór do „Jasia i Małgosi” rozpoczął się w marcu i potrwa do 29 maja. By zapisać dziecko do żłobka, rodzice powinni złożyć w sekretariacie placówki, przy ul. 1 Maja 7, wypełnioną kartę zgłoszeniową i dołączyć stosowne oświadczenia, które będą na miejscu weryfikowane. Ponieważ w obecnej sytuacji nie jest to możliwe, rekrutacja została wstrzymana. Rodzice mogą być jednak spokojni. Dokumenty będą przyjmowane później, gdy żłobek znów będzie normalnie działał.
- Jestem w stałym kontakcie telefonicznym z rodzicami, którzy chcą zapisać swoje pociechy do naszego żłobka. Wszystko jest pod kontrolą. Mamy jeszcze sporo czasu. Jednak gdyby obecna sytuacja, wywołana epidemią koronawirusa, przedłużyła się, z pewnością wyznaczymy inny termin przyjmowania wniosków. Teraz jest dobry czas na skompletowanie i poprawne wypełnienie dokumentów – tłumaczy Anna Majchrzak, dyrektor miejskiego żłobka.
Zarówno karty zgłoszeniowe, wzory oświadczeń, jak i regulamin rekrutacyjny pobrać można ze strony internetowej placówki www.zlobek.belchatow.pl.
Zasady rekrutacji są takie same jak w latach ubiegłych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci mieszkające w Bełchatowie, wychowywane przez samotnych lub/i dotkniętych niepełnosprawnością rodziców, a także te z rodzin zastępczych. Ponadto pod uwagę brane będzie to, czy oboje rodzice pracują i czy do placówki uczęszcza rodzeństwo malucha. Po zakończeniu procesu rekrutacji rodzice zostaną indywidualnie poinformowani o tym, czy dziecko zostało zakwalifikowane.
Co przemawia za wyborem „Jasia i Małgosi?”
To najstarszy i jedyny żłobek publiczny w naszym mieście. Ponad czterdziestoletnie doświadczenie w opiece nad maluchami, pełen profesjonalizm i przyjazna atmosfera to tylko niektóre z zalet miejskiej placówki. Do tego dochodzą preferencyjne czesne, opieka pielęgniarki i posiłki oparte na ekologicznych produktach.
Na najmłodszych czeka tu 75 miejsc oraz opiekunki, które dokładają wszelkich starań, by dzieci nie tylko czuły się w żłobku bezpiecznie, ale dobrze i zdrowo się rozwijały.
KZB