Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Opieka, zabawa i edukacja najmłodszych - na to m.in. od lat stawia miejski żłobekOpieka, zabawa i edukacja najmłodszych - na to m.in. od lat stawia miejski żłobek


Miejski żłobek, podobnie jak inne placówki oświatowe w kraju, wciąż pozostaje zamknięty. W związku z tym chwilowo zawieszona jest też rekrutacja. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Dyrektor „Jasia i Małgosi” uspokaja, dokumenty będzie można złożyć po wznowieniu działalności placówki.

 

 

Nabór do „Jasia i Małgosi” rozpoczął się w marcu i potrwa do 29 maja. By zapisać dziecko do żłobka, rodzice powinni złożyć w sekretariacie placówki, przy ul. 1 Maja 7, wypełnioną kartę zgłoszeniową i dołączyć stosowne oświadczenia, które będą na miejscu weryfikowane. Ponieważ w obecnej sytuacji nie jest to możliwe, rekrutacja została wstrzymana. Rodzice mogą być jednak spokojni. Dokumenty będą przyjmowane później, gdy żłobek znów będzie normalnie działał.


- Jestem w stałym kontakcie telefonicznym z rodzicami, którzy chcą zapisać swoje pociechy do naszego żłobka. Wszystko jest pod kontrolą. Mamy jeszcze sporo czasu. Jednak gdyby obecna sytuacja, wywołana epidemią koronawirusa, przedłużyła się, z pewnością wyznaczymy inny termin przyjmowania wniosków. Teraz jest dobry czas na skompletowanie i poprawne wypełnienie dokumentów – tłumaczy Anna Majchrzak, dyrektor miejskiego żłobka.


Zarówno karty zgłoszeniowe, wzory oświadczeń, jak i regulamin rekrutacyjny pobrać można ze strony internetowej placówki www.zlobek.belchatow.pl.


Zasady rekrutacji są takie same jak w latach ubiegłych. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci mieszkające w Bełchatowie, wychowywane przez samotnych lub/i dotkniętych niepełnosprawnością rodziców, a także te z rodzin zastępczych. Ponadto pod uwagę brane będzie to, czy oboje rodzice pracują i czy do placówki uczęszcza rodzeństwo malucha. Po zakończeniu procesu rekrutacji rodzice zostaną indywidualnie poinformowani o tym, czy dziecko zostało zakwalifikowane.


Co przemawia za wyborem „Jasia i Małgosi?”


To najstarszy i jedyny żłobek publiczny w naszym mieście. Ponad czterdziestoletnie doświadczenie w opiece nad maluchami, pełen profesjonalizm i przyjazna atmosfera to tylko niektóre z zalet miejskiej placówki. Do tego dochodzą preferencyjne czesne, opieka pielęgniarki i posiłki oparte na ekologicznych produktach.


Na najmłodszych czeka tu 75 miejsc oraz opiekunki, które dokładają wszelkich starań, by dzieci nie tylko czuły się w żłobku bezpiecznie, ale dobrze i zdrowo się rozwijały.


KZB

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl