Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Kwietniowa sesja będzie miała chwarakter korespondencyjny, w Sali Herbowej UM obecni będą tylko członkowie prezydiumKwietniowa sesja będzie miała chwarakter korespondencyjny, w Sali Herbowej UM obecni będą tylko członkowie prezydium

 

W czwartek 30 kwietnia odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Będzie ona miała charakter korespondencyjny. To pierwsze takie obrady w historii bełchatowskiej RM. Decyzja o zwołaniu obrad w takiej formie podjęta została w związku z obowiązującym w kraju stanem epidemii i troską o zdrowie i bezpieczeństwo radnych.

 

 

Zgodnie z przepisami specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 przewodniczący bełchatowskiej Rady Miejskiej Piotr Wysocki zdecydował o przeprowadzeniu najbliższych obrad w trybie korespondencyjnym. Na czym polegać będzie taka formuła sesji? 30 kwietnia na Sali Herbowej magistratu obecni będą tylko członkowie prezydium Rady Miejskiej. Tego samego dnia strażnicy miejscy dostarczą wszystkim radnym karty do głosowania, którzy po ich wypełnieniu przekażą je ponownie strażnikom a ci przywiozą je do Urzędu Miasta. Po przeliczeniu głosów przewodniczący odczyta wyniki głosowań. Obrady, których początek zaplanowano na godz. 12, będą transmitowane na portalu eSesja.

 

 

Wszelkie niezbędne dokumenty radni otrzymali wcześniej za pośrednictwem aplikacji eSesja. W tygodniu poprzedzającym obrady, między 22 a 24 kwietnia - w magistracie odbyły się posiedzenia wszystkich komisji. Radni spotykali się w Sali Herbowej z uwzględnieniem wymogów sanitarnych, tj. zachowaniem bezpiecznej odległości oraz zastosowaniem maseczek i rękawiczek ochronnych. Tak jak zawsze, podczas komisji, radni mieli możliwość zadawania pytań dyrektorom wydziałów merytorycznych magistratu, miejskich spółek czy jednostek.

 

Podczas pierwszej w historii bełchatowskiej Rady Miejskiej sesji korespondencyjnej radni zadecydują m.in. w sprawie rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, planu zaopatrzenia Bełchatowa w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe, opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz przedłużenia umowy dzierżawy komunalnej części cmentarza. Porządek obrad oraz projekty uchwał znaleźć można TUTAJ.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl