joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie schronisko dla zwierząt wprowadza nowe procedury adopcyjne Bełchatowskie schronisko dla zwierząt wprowadza nowe procedury adopcyjne

 

Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wznawia adopcje. Po zwierzaki będzie można się zgłaszać od 27 kwietnia, ale wcześniej warto zapoznać się z nowymi zasadami. Przy ul. Zdzieszulickiej na nowych właścicieli czeka w sumie ponad 300 psów i kotów.

 

 

Po kilku tygodniach przerwy, spowodowanej epidemią koronawirusa, bełchatowskie przytulisko dla zwierząt znów poszukuje dla swoich podopiecznych nowych domów. Dla bezpieczeństwa wprowadza jednak nowe procedury adopcyjne. Przygarnięcie zwierzaka będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.


Jak przygotować się do adopcji psa lub kota?

 

Najpierw trzeba wejść na stronę placówki, gdzie znajdziemy zarówno zdjęcia, jak i najważniejsze informacje o podopiecznych schroniska. Wybieramy i spisujemy numery ewidencyjne maksymalnie trzech zwierząt, które nas zainteresowały. Obecnie w przytulisku znajduje się ponad 290 psów dorosłych, 12 szczeniaków, 28 kotów i jedno kocię.


By umówić się na odwiedziny w schronisku, należy zadzwonić pod nr tel. 44 633 38 77 lub 600 185 657, podać dane wybranych psów lub kotów i w wyznaczonym terminie przyjechać na miejsce. Spotkania z pracownikami schroniska i podopiecznymi odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 -17.00, a także w soboty, między godz. 10.00 a 16.00.


Z uwagi na obowiązujące ograniczenia podczas wizyty adopcyjnej w schronisku mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, a uczestniczący w nim powinni mieć maseczki i rękawiczki. Spotkania odbywać się będą na otwartej przestrzeni, a dokładniej na jednym z wybiegów.


Przed zabraniem psa lub kota do domu trzeba będzie podpisać umowę adopcyjną oraz uiścić opłatę - 50 zł za psa, 25 zł za kota. Aby zminimalizować ryzyko, pracownicy schroniska proszą o wcześniejsze przygotowanie dowodu osobistego oraz odliczonej kwoty pieniędzy. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą obroży i smyczy lub kontenera dla kota.


KZB/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020