joombig banner rotation images

Menu

 

Malowanie pasów na przejściach dla pieszych zaczęło się od al. WyszyńskiegoMalowanie pasów na przejściach dla pieszych zaczęło się od al. Wyszyńskiego

 

Ruszyły prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na miejskich ulicach. Odświeżane są m.in. linie wyznaczające pasy ruchu, strzałki i przejścia dla pieszych. Najpierw drogowcy pojawią się na głównych ulicach, później na osiedlach i parkingach.

 


W tym roku malowanie oznakowania ulicznego rozpoczęło się stosunkowo wcześnie. Pozwalają na to bowiem dobre warunki atmosferyczne, co jest niezbędne do tego, by farba utrzymała się na jezdni.


Malowane są wszystkie znaki poziome zarówno wzdłuż ulic, jak i w obrębie skrzyżowań. Drogowcy odświeżają także pasy na przejściach dla pieszych.
W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na głównych ulicach miasta. W najbliższych dniach drogowców spotkamy między innymi na al. Wyszyńskiego, ulicach Armii Krajowej i Staszica. Po zakończeniu robót w centrum, ruszy malowanie na drogach bocznych i osiedlowych.


- Odnawianie oznakowania na miejskich ulicach trwa zazwyczaj kilka tygodni. Dużo zależy m.in. od warunków pogodowych. Co ważne, w tym roku, z uwagi na mniejsze natężenie ruchu w mieście, drogowcy pracować będą głównie w ciągu dnia, a nie jak dotychczas wieczorami czy w nocy. Ponadto pamiętać też trzeba, że w kwietniu, a nawet na początku maja, temperatury w nocy sa jeszcze zbyt niskie na prowadzenie tego typu prac  – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.


W planach miasto ma również odświeżanie linii oddzielających miejsca na parkingach. Te prace zawsze prowadzone są w okresie letnim. Wtedy bowiem samochodów jest mniej, co zdecydowanie ułatwia drogowcom działanie.


Malowanie oznakowania na miejskich ulicach odbywa się w ramach bieżącego utrzymania dróg. Na ten cel każdego roku magistrat wydaje od 70 do 100 tys. złotych. Podobnie będzie w tym roku.

 KZB

 

Malowanie oznakowania poziomego na miejskich ulicach odbywa się w ramach bieżącego utrzymania drógMalowanie oznakowania poziomego na miejskich ulicach odbywa się w ramach bieżącego utrzymania dróg

 

Linie i pasy malowane są specjalną farbą najezdniową z elementami odblaskowymiPrace związane z odświeżaniem oznakowania poziomego potrwają kilka tygodni

 

Linie i pasy malowane są specjalną farbą najezdniową z elementami odblaskowymiLinie i pasy malowane są specjalną farbą najezdniową z elementami odblaskowymi

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020