Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Wszystkie wiaty przystankowe w mieście są myte i gruntownie czyszczoneWszystkie wiaty przystankowe w mieście są myte i gruntownie czyszczone przez pracowników PGM-u


Zamiatanie ulic i chodników, mycie wiat przystankowych, grabienie trawników na terenach zielonych to tylko niektóre z prac porządkowych prowadzonych na terenie miasta. Sprzątane są zarówno centrum, jak i obrzeża.

 


W sumie do posprzątania było około 50 km dróg. Na miasto wyjechały dwie specjalistyczne zamiatarki. Jedna do sprzątania ulic, druga – chodników, zatok postojowych oraz autobusowych, a także ścieżek rowerowych. Pracownicy PGM-u - miejskiej spółki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości - wykorzystują także specjalną dmuchawę do suchych liści czy gałęzi, które zalegają w trudno dostępnych miejscach. Oprócz piasku i drobnych nieczystości usuwane są również inne śmieci, w tym folie, plastikowe opakowania, butelki i papierki.


Posprzątane są już wszystkie ulice w centrum miasta, m.in.: Kościuszki, L. i M. Kaczyńskich, Mielczarskiego, Pabianicka, 1 Maja, Pileckiego, Kwiatowa, Piłsudskiego, Dąbrowskiego. Czysto jest już też na Placu Wolności i w Rynku Grocholskim. Maszyny pracowały również na bocznych ulicach, m.in. Kolejowej, Kopeckiego, Hubala, Witosa, Budryka, Edwardów, Ludwikowskiej, al. Jana Pawła II. W najbliższych dniach zamiatarki pojawią się natomiast w rejonie ulic Sienkiewicza, Olsztyńskiej i Grabowej.


– Służby miejskie cały czas pracują. Bieżące utrzymanie porządku w mieście to zadanie, które wymaga regularności i systematyczności, bez względu na sytuację - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Jednocześnie ekipy porządkowe myją wszystkie wiaty przystankowe, a jest ich ponad 100. Gruntownie czyszczone są zadaszenia, ścianki, barierki, ławki i kosze. Te prace również dobiegają końca.


Wiosenne porządki to także pielęgnacja terenów zielonych, czyli m.in. grabienie trawników w miejskich parkach, zieleńcach i na skwerach. – Pomału uruchamiamy też nasze systemy nawadniające. Chodzi przede wszystkim o Plac Wolności, plac Narutowicza, Jabłoniowy Sad czy rondo Andersa. Wkrótce przeprowadzimy także przeglądy techniczne miejskich fontann - mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie.

 

KZB

 

Wiosenne porządki nie ominęły również terenów zielonychWiosenne porządki obejmują również miejskie tereny zielone

 

Miejskie ulice, chodniki i ścieżki rowerowe sprzątają dwie specjalne zamiatarkiMiejskie ulice, chodniki i ścieżki rowerowe sprzątają dwie specjalne zamiatarki

 

Prace porządkowe prowadzone są zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miastaPrace porządkowe prowadzone są zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl