Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II trafiła pomoc m.in. od miasta Do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II trafiła pomoc m.in. od miasta

 

Miasto przekazało do bełchatowskiego szpitala środki ochronne. Trafiły one także do jednostek OSP, Sanepidu i Schroniska dla Osób Bezdomnych. Na walkę z COVID-19 magistrat uruchomił 50 tys. zł z rezerwy kryzysowej.

 

 

Szpital Wojewódzki otrzymał od miasta między innymi środki ochrony bezpośredniej, w tym jednorazowe maseczki dla personelu medycznego. Mowa tu i o maskach diagnostycznych, i półmaskach filtrujących. Do bełchatowskiej lecznicy trafiło też kilkaset litrów płynów dezynfekujących – zarówno do odkażania rąk, jak i do dezynfekcji dużych powierzchni. Magistrat pomagał szpitalowi także w innych działaniach, koordynował m.in. organizację specjalnych punktów namiotowych – zewnętrznych izb przyjęć, które stanęły przed placówką.

 

Miejskie służby są w stałym kontakcie z lecznicą, ale także z Sanepidem, policją, strażą miejską oraz jednostkami straży pożarnej. Na bieżąco raportowane są też działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  

 

– Wszyscy pracują na pełnych obrotach – za co serdecznie dziękuję. Aby wspomóc te działania, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, uruchomiliśmy rezerwę celową na zarządzanie kryzysowe. 50 tys. zł, które mieliśmy zabezpieczone na ten cel w miejskim budżecie, przeznaczyliśmy na zakup środków ochronnych. Zostały już one rozdysponowane do poszczególnych jednostek, czekamy na dostawę kolejnych – tłumaczy Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Pomoc z miasta otrzymały również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, bełchatowskie Schronisko dla Osób Bezdomnych oraz bełchatowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Do wszystkich tych jednostek trafiło w sumie kilkaset litrów płynu dezynfekującego i odkażającego.

 

– Wszystkich mieszkańców proszę, aby stosowali się do zaleceń rządu i służb sanitarnych. Zachowajmy wszystkie możliwe środki higieny. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni. Pamiętajmy także – jeśli nie mamy pilnej potrzeby, zostańmy w swoich domach – dodaje prezydent Czechowska.

 

Na miejskiej stronie - TUTAJ utworzona została także specjalna zakładka "Koronawirus - co musisz wiedzieć", w której na bieżąco zamieszczamy informacje dotyczące COVID-19. Zachęcamy do jej śledzenia.

 ADA

Miesjkie służby koordynowały m.in. akcję organizacji zewnętrznych izb przyjęć przed szpitalem Miejskie służby koordynowały m.in. akcję organizacji zewnętrznych izb przyjęć przed szpitalem

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl