Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Średni wóz bojowy z nowoczesnym wyposażeniem wzbogacił tabor Ochotniczej Straży Pożarnej Bełchatów – Grocholice. Do jednostki samochód oficjalnie trafił we wtorek, 3 grudnia.


Strażacy Ochotnicy z Grocholic korzystają już z nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który jest jednym z najbardziej nowoczesnych pojazdów w województwie łódzkim. Wóz bojowy marki Iveco Eurocargo wyposażony w napęd na cztery koła i sprzęt wysokiej klasy m.in. autopompę, wyciągarkę czy aparaty oddechowe z pewnością podniesie efektywność pracy ochotników. Pojazd będzie służyć zarówno do akcji gaśniczych – pożarów lasów, traw, jak i do ratownictwa drogowego. Dlatego do dyspozycji strażaków będzie także nowoczesny wentylator oddymiania, kamera termowizyjna, pompa szlamowa czy zestaw poduszek pneumatycznych, czujniki bezruchu i detektor gazu. W wozie znalazły się również specjalistyczne i najnowocześniejsze narzędzia hydrauliczne, w tym nożyce i rozpieraki, służące do niesienia pomocy w wypadkach drogowych, maszt oświetleniowy oraz agregat prądotwórczy. „Samochód umożliwi szybszą i skuteczniejszą interwencję w akcjach, co w efekcie podniesie bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu. Jednocześnie wszystkie rozwiązania techniczne zastosowane w nowym pojeździe oraz wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt ratownictwa drogowego, pozwolą zaliczyć naszą jednostkę do najlepiej wyposażonych na terenie powiatu. Dzięki temu zwiększy się efektywność naszej pracy i bezpieczeństwo mieszkańców” - mówi Piotr Markiewicz, Prezes OSP Bełchatów – Grocholice. Zakup nowego wozu jest także spełnieniem wymogu sprzętowo-technicznego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do którego chcą się włączyć strażacy z OSP Bełchatów-Grocholice.

Symboliczne przekazanie auta Ochotniczej Straży Pożarnej Bełchatów – Grocholice odbyło się we wtorek, 3 grudnia. W spotkaniu udział wzięli Andrzej Czapla, wiceprezes zarządu WFOŚiGW w Łodzi, Szczepan  Chrzęst, Starosta Bełchatowski, Prezydent Miasta Bełchatowa Marek Chrzanowski oraz wiceprezydenci, a także Wicestarosta Bełchatowski i były Prezes OSP Bełchatów-Grocholice Marek Jasiński i druhowie ochotnicy z Grocholic. Prezydent Miasta Bełchatowa podziękował członkom OSP za ich aktywność i zaangażowanie zarówno w akcjach ratowniczych, jak i pracę na rzecz lokalnej społeczności: „Bycie strażakiem – ochotnikiem, to pasja, a także wybór trudnego, ryzykownego i wymagającego nieprzeciętnych umiejętności zadania. Przez szereg lat wielokrotnie pokazaliście, że zawsze pomagacie tym, których życie, zdrowie czy mienie jest zagrożone. Nie bacząc na ryzyko wpisane w codzienne obowiązki, niesiecie pomoc wszystkim potrzebującym, wykazując się przy tym profesjonalizmem i odwagą. Cieszę się, że będziecie mogli korzystać z nowoczesnego pojazdu, który z wzbogaci wasz tabor. Przełoży się to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zapewnienie szybkiej i sprawnej interwencji tam, gdzie będzie ona potrzebna”.

Zakup wysokiej klasy samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Bełchatów-Grocholice wsparł samorząd. W ramach dotacji Miasto przeznaczyło 250 tys. zł. Dofinansowanie wozu strażackiego pochodzi również z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz ze środków powiatu bełchatowskiego.

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

Foto: Tomasz Wąsik

{gallery gal_woz|Galeria zdjęć}

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl