Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Aplikacja BLISKO to informacje nie tylko o miejskich wydarzeniach, ale także komunikaty służbAplikacja BLISKO to informacje nie tylko o miejskich wydarzeniach, ale także komunikaty służb

 

Użytkownicy bezpłatnej aplikacji BLISKO oprócz informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, aktualnościach czy zagrożeniach, na swój smartfon otrzymują także aktualne wiadomości o koronawirusie i sposobach postępowania w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Wystarczy pobrać aplikację na telefon i być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w mieście i kraju.

 

Sukcesywnie przybywają nowi nadawcy i tematy otrzymywanych w aplikacji BLISKO informacji. Ostatnią nowością jest serwis Koronawirus. Dzięki niemu użytkownicy otrzymują nie tylko informacje o samym patogenie, ale także o tym, jak postępować w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Serwis przypomina m.in. o zasadach mycia rąk, tłumaczy na czym polega stan zagrożenia epidemicznego czy przekazuje najnowsze zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

 

Jak stać się użytkownikiem BLISKO?

 

Aby otrzymywać mobilne wiadomości:

  1. Pobieramy aplikację z oficjalnych sklepów App Store, Google Play lub Windows Store. 
  2. W wyszukiwarce wpisujemy Bełchatów lub inną interesującą nas miejscowość.
  3. Aplikacja zaproponuje aktywnych nadawców z wybranego obszaru. Zaznaczamy, którzy nas interesują. Od tej pory będziemy otrzymywać powiadomienia tylko z serwisów, które wybraliśmy.

 

W każdej chwili można zmieniać interesujący nas obszar, nadawców i ich serwisy.

 

POBIERZ APLIACJĘ BLISKOPOBIERZ APLIACJĘ BLISKO

 

W Bełchatowie mieszkańcy mają do wyboru trzy serwisy tematyczne: aktualności miejskie, wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne oraz zagrożenia i awarie. Wśród nowości są komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji, komunikaty od Polskich Łowców Burz oraz informacje dla alergików (użytkownik wybiera rośliny, na których pyłki jest uczulony i otrzymuje dostosowany do siebie pakiet informacji). Jednym z nadawców od niedawna jest także Komenda Powiatowa Policji, która na bieżąco przesyła komunikaty na temat zaginięć i istotnych spraw dotyczących bezpieczeństwa.

 

W aplikacji BLISKO można również włączyć powiadomienia z kanału Child Alert ( podaje komunikaty na temat poszukiwania zaginionych dzieci) czy komunikaty idące bezpośrednio z Regionalnego Systemu Ostrzegawczego, a dotyczące całego województwa.

 

AP

 

Dzięki aplikacji BLISKO użytkownicy otrzymują informacje o koronawirusie oraz zalecenia Ministerstwa ZdrowiaDzięki aplikacji BLISKO użytkownicy otrzymują informacje o koronawirusie oraz zalecenia Ministerstwa Zdrowia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl