Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Część urzędowych spraw można załatwić onlineCzęść urzędowych spraw można załatwić online

 

Drodzy mieszkańcy, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i w trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy, aby w miarę możliwości sprawy urzędowe załatwiać online, a wizyty w magistracie ograniczyć do niezbędnego minimum. Służymy także pomocą telefoniczną. 

 

 

Poniżej kilka przydatnych linków:

 

 

O ograniczenie bezpośrednich wizyty w swoich placówkach prosi również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednostka informuje, że w przypadku potrzeby kontaktu z ZUS można skorzystać z komunikacji mailowej – adres do zapytań ogólnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź z informacji telefonicznej – pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci są dostępni w dni robocze pon. – pt. od godz. 7:00 do 18:00. Po wybraniu „0” (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy: 1 – pomoc techniczna i obsługa e-ZLA; 2 – renty i emerytury; 3 – zasiłki; 4 – informacje dla ubezpieczonych; 5 – informacje dla płatników; 7 – ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności; 9 – zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

 

Podobny komunikat, z prośbą o ograniczenie osobistych wizyt, wydała również Placówka Terenowa KRUS w Bełchatowie. I w tym przypadku część spraw z zakresu ubezpieczenia społecznego rolników można zrealizować w sposób zdalny - za pośrednictwem telefonu, poczty tradycyjnej, mediów elektronicznych. Jednocześnie KRSU informuje, że placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne.

Dane kontaktowe do Placówki Terenowej KRUS w Bełchatowie: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefony:

Informacja ds. ubezpieczeń: 44 635 64 14, 44 635 64 18

Informacja ds. świadczeń: 44 635 64 17

Wypadki przy pracy rolniczej: 44 635 64 16

Badania lekarskie: 44 635 64 17.

 

Poniżej, a także w załączniku zamieszczamy natomiast zalecenia Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Zaleca on mieszkańcom woj. łódzkiego:

- unikać uczestniczenia w imprezach masowych, okolicznościowych, spotkaniach towarzyskich, zgromadzeniach;

- zaniechać podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia;

- przestrzegać zasad zapobiegania zakażeniom przenoszonym drogą kropelkową, w tym zwłaszcza higieny rąk;

- stosować się do wszelkich zaleceń i zakazów wydawanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym również udzielać niezbędnych informacji pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

 

 

Załączniki:
Download this file (Zarządzenie Nr 6 z 2020 r. ŁPWIS z dnia 12 marca 2020 r.pdf)Zalecenia ŁPWIS z dn. 12.03.2020 r.[ ]298 kB
Download this file (koronawirus - kontakt z ZUS.jpg)ZUS - informacja[ ]82 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl