Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Kolejny, bardzo udany, sezon na miejskiej ślizgawce przeszedł do historiiKolejny, bardzo udany, sezon na miejskiej ślizgawce przeszedł do historii


Miejskie lodowisko, w tym roku wcześniej niż zwykle, zakończyło kolejny sezon. Decyzja taka podyktowana była sytuacją epidemiologiczną w całym kraju. Z użycia wyłączone zostały także pozostałe obiekty MCS-u, w tym Hala Energia i stadion. Do 25 marca swoją działalność zawiesiły również placówki kultury.

 

 

Zgodnie z zaleceniami rządu bełchatowskie placówki sportowe i kulturalne zawieszają swoją działalność. Społeczna kwarantanna zbiegła się w czasie z końcówką sezonu na miejskim lodowisku. Dlatego też nieco ponad tydzień przed planowym zamknięciem Miejskie Centrum Sportu odwołało wszystkie zajęcia, zarówno wejścia indywidualne, jak i zajęcia grupowe.

 

- W tym roku z łyżwami musimy pożegnać się nieco wcześniej niż wstępnie zakładaliśmy. Skrócenie sezonu wynika z troski o zdrowie i bezpieczeństwo bełchatowian – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor MCS-u w Bełchatowie.

 

Trzeba przyznać, że w sezonie 2019/2020 lodowisko przy ul. Energetyków 6 cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Korzystali z niego i dorośli, i dzieci. Od początku listopada na tafli regularnie odbywały się bezpłatne lekcje WF-u, spotkania drużyn hokejowych UKS Niedźwiadek, zajęcia z Piruetem, a do tego średnio 20 tys. wejść indywidulnych. Nie mogło również zabraknąć zimowej imprezy „Lodowisko w rytmie Disco” czy Międzyszkolnych Zawodów Łyżwiarskich. Na kolejne szaleństwa na lodzie przyjdzie nam poczekać najpewniej do listopada.

 

Jednocześnie Miejskie Centrum Sportu zawiesiło działalność pozostałych swoich obiektów, i to do odwołania. Wśród nich znajduje się m.in. Hala Energia. Treningi odłożyć muszą także amatorzy wspinaczki - ścianka przy ul. Dąbrowskiego też jest nieczynna. Wyłączone z użytkowania są również stadion i boiska treningowe.


- Apelujemy o cierpliwość i zrozumienie. Osoby, które chciałyby załatwić sprawy w naszej siedzibie przy ul. Czyżewskiego 7, prosimy o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum. Przypominamy o możliwości kontaktu telefonicznego (44 737 81 25) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – czytamy m.in. na stronie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Przez kilka najbliższych dni, od 12 do 25 marca, bełchatowianie nie skorzystają również z ofert bełchatowskich placówek kultury. W Miejskim Centrum Kultury nie zwiedzimy ani planowych wystaw, ani Interaktywnej Ekspozycji Gigantów Mocy, z kolei w kinie Kultura nie obejrzymy żadnego filmu. Odwołane są wszystkie też zajęcia grupowe.


Dla zwiedzających zamknięte jest już też Muzeum Regionalne. Nie czynne są ani wystawy stałe, ani czasowe. Lekcje muzealne też nie będą prowadzone. Do skutku nie dojdą zaplanowane na 20 marca imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny – pochód z marzanną oraz muzealne wagary.

 

Od czwartku, 12 marca, swoją działalność zawiesiła także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Wszystkie zajęcia dla grup zorganizowanych już zostały odwołane. Czytelnicy proszeni są o korzystanie z możliwości przedłużenia terminu zwrotu książek telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 

Ważna informacja dla korzystających z węzła przesiadkowego - od soboty, 14 marca, w godz. 23.00-5.00 zamykany będzie też budynek dworca.

 

Poniżej, a także w załączniku zamieszczamy natomiast zalecenia Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Zaleca on mieszkańcom woj. łódzkiego:

- unikać uczestniczenia w imprezach masowych, okolicznościowych, spotkaniach towarzyskich, zgromadzeniach;

- zaniechać podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia;

- przestrzegać zasad zapobiegania zakażeniom przenoszonym drogą kropelkową, w tym zwłaszcza higieny rąk;

- stosować się do wszelkich zaleceń i zakazów wydawanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym również udzielać niezbędnych informacji pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

KZB

 

Do odwołania zamknięta została również bełchatowska Hala EnergiaDo odwołania zamknięta została również bełchatowska Hala Energia

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl