Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miejskie szkoły, przedszkola i żłobek zamknięte będą na dwa tygodnie od poniedziałku, 16 marcaMiejskie szkoły, przedszkola i żłobek zamknięte będą na dwa tygodnie od poniedziałku, 16 marca

 

W związku z zarządzeniem premiera, wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobek zostaną zamknięte od poniedziałku, 16 marca, do środy - 25 marca. Przez najbliższe dwa dni, czyli 12 i 13 marca, placówki prowadzić będą wyłącznie zajęcia opiekuńcze.  Sytuacja jest dynamiczna, miasto śledzi ją na bieżąco i stosuje wszystkie zalecenia rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

- Wszystko zmienia się z minuty na minutę, obserwujemy najnowsze doniesienia i podejmujemy wszystkie działania zalecane przez rząd. Stąd też decyzja o zamknięciu naszych placówek oświatowych – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Miejskie szkoły, przedszkola i żłobek zawieszają działalność dydaktyczną już od czwartku, 12 marca, a całkowicie zamknięte będą od najbliższego poniedziałku, 16 marca. Ten dwudniowy okres przejściowy wprowadzony jest głównie z myślą o rodzicach dzieci najmłodszych, w tym przedszkolaków i uczniów młodszych klas podstawówek. W tym czasie w placówkach odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńcze, to znaczy, że nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. Dzięki temu rodzice będą mieli czas na zorganizowanie opieki nad pociechami na czas zamknięcia placówek. Warto podkreślić, że przyjęta tzw. specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Nie jest wymagane zwolnienie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie, jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie.

 

- Pamiętajmy, że w czasie najbliższych dwóch tygodni najważniejsze dla naszych dzieci jest pozostanie w domu. To nie są dodatkowe ferie, tylko czas ogólnej kwarantanny. Dlatego też proszę wszystkich mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie – dodaje prezydent Czechowska.

 

>>>>> Koronawirus - co musisz wiedzieć?

 

Prośba prezydent Czechowskiej dotyczy także ograniczenia załatwiania spraw bezpośrednio w urzędzie do niezbędnego minimum. Niektóre z nich można bowiem załatwić online na platformie ePUAP. Dostępne usługi to, np. złożenie wniosku o dowód czy meldunek. Wszelkie pytania i wątpliwości można też rozwiać drogą telefoniczną lub mailową.

 

>>>>> E-urząd - co załatwisz przez internet? 

 

Działania profilaktyczne prowadzone są wielotorowo. Obejmują nie tylko zamknięcie placówek edukacyjnych, ale także ograniczenie działalności miejsc takich jak kima, teatry czy muzea. Imprezy sportowe są albo odwoływane, albo rozgrywki toczyć się będą bez udziału publiczności. Zaleca się także ograniczenie organizowania różnych konferencji czy spotkań w większym gronie.

 

W związku z coraz większą liczbą stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju, w Bełchatowie, jak i innych miastach, podejmowanych jest wiele działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się patogenu. Mowa m.in. o dezynfekcji miejskich emzetek. W naszych placówkach, m.in. w urzędzie, bibliotece, muzeum czy MCK, spółkach miejskich, znajdują się instrukcje, jak prawidłowo myć ręce oraz podstawowe informacje na temat COVID-19.

 

W magistracie wprowadzono także dodatkowe środki prewencyjne. Dezynfekcja klamek, mycie blatów w punkcie obsługi klienta i przy kasach odbywa się na bieżąco, w każdej toalecie są mydła antybakteryjne, a przy wejściu stanie dozownik z żelem antybakteryjnym.

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl