Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców odwołany został mistrzowski mecz SkryZgodnie z zaleceniami Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego mistrzowski mecz Skry odbędzie się bez udziału publiczności


W całej Polsce odwoływane są kolejne imprezy masowe. Takie działania podejmowane są także w Bełchatowie. Nie odbędą się zatem zaplanowane imprezy sportowe, a najbliższy mecz Skry rozgrywany będzie bez udziału publiczności. Z kulturalnych wydarzeń rezygnują również miejskie placówki kultury. Działania te mają charakter profilaktyczny.

 

W MCK PGE Gigantach Mocy nie odbędzie się m.in. duża, ogólnopolska impreza (Re)akcje Bełchatów 2020. - Podejmując decyzję o odwołaniu, a właściwie przełożeniu na jesień, XII Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2020 kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych mieszkańców. Ponieważ udział w (Re)akcjach zapowiedzieli tancerze z całej Polski, musieliśmy coś postanowić. Rozsądek, spokój i szeroko rozumiana profilaktyka to jest teraz najważniejsze – mówi Damian Nowak, dyrektor MCK-u.


W Gigantach Mocy nie dojdzie również do spotkania naukowców Uniwersytetu Łódzkiego z bełchatowskim uczniami. IV Sesja Wyjazdowa XX Łódzkiego Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuk planowana była na 17 marca. Z afisza zszedł również spektakl muzyczny „Kolory Miłości”, który miał być grany 19 marca. Na Zajęcia w MCK-u nie przychodzą także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Co ważne, z zaplanowanych wizyt w Gigantach oraz kinie Kultura rezygnują poszczególne szkoły i przedszkola. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku wydarzeń, które 20 marca chciało zorganizować bełchatowskie muzeum. Zatem nie dojdą do skutku ani pochód z marzanną, ani muzealne wagary. To samo dotyczy wszystkich lekcji muzealnych.

 

Ponadto zaplanowany na 22 marca mecz o Mistrzostwo Polski między PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn odbędzie się bez udziału publiczności. Z kolei impreza Celtic Gladiator 27, przewidziana na 14 marca, została odwołana. Organizatorzy najprawdopodobniej wznaczą nowy termin. Skąd taka decyzja? Jak czytamy w uzasadnieniu wojewody łódzkiego, wydarzenia te mają zasięg ogólnopolski, spodziewać się zatem należy, że do bełchatowskiej Hali Energia przyjadą na nie zarówno zawodnicy, jak i kibice z całej Polski, także z rejonów, w których potwierdzono obecność wirusa. Działania takie zgodne są z rządowymi zaleceniami, o których na specjalnie zwołanej konferencji prasowej we wtorek, 10 marca, informowali premier i ministrowie.

 

Wojewoda łódzki wprowadził również zakaz wyjeżdżania z uczniami na wycieczki, wychodzenia z nimi do kin, teatrów czy na inne tego typu wydarzenia. Szkoły mają również nie organizować żadnych wydarzeń - takich jak akademie, apele czy koncerty.

 

Takie działania mają charakter prewencyjny, podyktowane są bezpieczeństwem mieszkańców. Najważniejsze w tej sytuacji jest to, żeby nie tylko przestrzegać zaleceń instytucji odpowiedzialnych za walkę z koronawirusem, ale też zachować spokój.


KZB

 

MCK w odwołuje kilka wydarzeń kulturalnych, m.in. XII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2020Odwołanych zostało także kilka wydarzeń w Miejskim Centrum Kultury, m.in. XII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl