Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

To już siódmy blok wybudowany przez Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa SpołecznegoTo już siódmy blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

 

Mieszkańcy nowego bloku BTBS przy ul. św. Alberta Chmielowskiego odbierają klucze do swoich mieszkań. Jeszcze w tym tygodniu trafią one do wszystkich 39 rodzin. Przed najemcami ostatnie formalności i urządzanie wymarzonego M.

 

 

Umowy z najemcami zostały podpisane, a klucze do mieszkań właśnie trafiają do lokatorów. Pierwsi mieszkańcy już zaczęli się urządzać. Jednak zanim wprowadzą się na dobre, muszą podpisać indywidualne umowy z dostawcą prądu. A potem zostanie już tylko meblowanie, ustawianie i wyposażanie mieszkań zgodnie z własną wizją i autorskimi projektami.

 

- Cieszę się, że wszystko udało się zrealizować zgodnie z harmonogramem. Prace przy budowie i wykańczaniu nowego bloku trwały nieco ponad 1,5 roku, co ważne przebiegały bez zakłóceń i postojów. Trzeba przyznać, że pogoda nam sprzyjała. Tak naprawdę sfinalizowaliśmy wszystko na dwa tygodnie przed planowanym terminem – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Nowy blok, który stanął przy ul. Chmielowskiego, jest bliźniaczo podobny do dwóch wybudowanych w ubiegłych latach. W sumie znajduje się w nim 39 mieszkań. Najwięcej, bo osiemnaście, jest mieszkań 2-pokojowych z oddzielną kuchnią. Dwanaście mieszkań posiada trzy pokoje i kuchnię, dwa lokale 2- pokojowe mają natomiast aneks kuchenny. Do dyspozycji lokatorów jest również siedem kawalerek.

 

Funkcjonalny układ pomieszczeń i balkon w każdym lokalu to niewątpliwie zalety nowych mieszkań BTBS-u. Ponadto wszystkie są gotowe do zamieszkania. Na podłogach znajdują się panele, na ścianach położono gładź i pomalowano je na biało. W łazienkach są płytki, a także armatura sanitarna. Mieszkańcy do wyboru mieli albo montaż wanny, albo kabiny prysznicowej. Ponadto w siedemnastu lokalach stanęły przewidziane w standardzie kuchnie elektryczno-płytowe.


Mieszkańcy będą mogli również korzystać z windy, wózkowni i własnych piwnic. Przy bloku powstał też parking na 40 samochodów. Warto przy tym dodać, że planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Chmielowskiego od strony BINŻ-u. Ma tam obowiązywać ruch jednokierunkowy z miejscami postojowymi wzdłuż ulicy.


Budowa siódmego z kolei bloku BTBS-u kosztowała w sumie ponad 7 mln zł. Do inwestycji miasto dołożyło 1,6 ml zł, przekazało również tereny pod budowę. We wszystkich blokach Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego już teraz znajduje się łącznie 300 mieszkań.


KZB

 

W ramach inwestycji powstał również parking na 40 samochodówW ramach inwestycji obok bloku powstał również parking na 40 samochodów

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl