Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Paczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy SpołecznejPaczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej


Ruszyła nowa edycja programu pomocowego dla bełchatowian. Pierwsze w tym roku transporty z Banku Żywności właśnie dotarły do Bełchatowa. Ze wsparcia skorzysta ponad 2 tys. osób. Łącznie odbiorą oni około 62 ton artykułów spożywczych.

 


W paczkach znajdują się m.in. groszek z marchewką, biała fasola, koncentrat pomidorowy, sok jabłkowy klarowany oraz powidła śliwkowe. Nie brakuje także mleka, żółtego sera i konserw, w tym szynki drobiowej, filetów z makreli w oleju. Są również takie produkty, jak cukier, olej rzepakowy, makaron czy ryż.


- Artykuły spożywcze, które przekazujemy mieszkańcom, są wysokiej jakości. Dbamy o to, by w paczkach znalazły się produkty różnorodne, w tym warzywne, mięsne, nabiał, tłuszcze – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.


Do każdej osoby trafi około 26 kilogramów artykułów spożywczych. Z pomocy skorzysta w sumie 2 tys. 350 mieszkańców Bełchatowa pozostających w trudnej sytuacji życiowej.


- Z pomocy korzystają osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikalności) nie przekroczył 1402 zł, oraz rodziny z dochodem mniejszym niż 1056 zł na osobę – dodaje dyrektor Nowak.


Wzorem lat ubiegłych paczki wydawane są w punkcie rozładunkowym przez kilka najbliższych dni, a dokładnie od 2 do 11 marca. Tym zajmują się członkowie bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za transport produktów finansowo i organizacyjnie tradycyjnie odpowiedzialne jest miasto.


W bieżącej edycji programu zaplanowanych jest łącznie sześć transportów z artykułami spożywczymi. Trzy pierwsze już przyjechały, kolejne dotrą do końca czerwca.


KZB

 

Do mieszkańcow trafią różnorodne produkty, wszystkie wysokiej jakościDo mieszkańców trafią różnorodne produkty, wszystkie wysokiej jakości

 

Trzy kolejne transporty z łódzkiego Banku Żywności przyjadą do końca czerwcaTrzy kolejne transporty z łódzkiego Banku Żywności przyjadą do końca czerwca

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl